Reviewed by:
Rating:
5
On 30 Липня, 2016
Last modified:11 Серпня, 2021

Summary:

Шукаєте де скачати і встановити програму для діджеїнгу на Mac? Читайте про найкращі програми для DJ: Ableton Live, Traktor Pro, GarageBand, Sound Forge, Audition

Ноутбуки MacBook, як і моноблоки iMac користуються особливою популярністю серед творчих особистостей, діяльність яких пов’язана з музикою, диджеїнгом, відеомонтажем та ін. Цьому є логічне пояснення — комп’ютери Apple під управлінням macOS виконують найскладніші ресурсоємні завдання, дають змогу користуватися спеціалізованими вимогливими програмами. Крім цього, варто визнати, що працювати на стильних, естетичних MacBook просто приємно і комфортно!

Програми для створення та обробки звуку на Mac

Швидка допомога у встановленні програм в сервісному центрі BashMac

mac-dj-softЗвичайно продуктивність будь якого комп’ютеру залежить від його конфігурації. Найбільшу значимість має потужність процесору, відеокарти, об’єм оперативної пам’яті, швидкість накопичувачу даних. Але сучасні MacBook і iMac, навіть у найпростішій специфікації надають своїм власникам досить широкі можливості. Крім того, додаткові переваги досягаються дякуючи використанню операційної системи macOS. На відміну від свого конкурента Windows, вона більш стабільна і ефективніше взаємодіє з ресурсами комп’ютеру. Докладно про це ви можете прочитати у статті про різницю між macOS та Windows на нашому порталі.

Особливою любов’ю Apple MacBook користується у діджеїв, які створюють і міксують музику за допомогою спеціальних програм.  Цифровий діджеїнг надає можливість народжуватись новим зіркам, створюват хіти, експериментувати зі стилями і напрямками! Для усього цього необхідно встановити на навчитись користуватись спеціалізованим музичним софтом. Про найпопулярніші програми для запису і обробки звуку, що працюють на macOS, ми і розповімо сьогодні. Дана публікація буде цікава не лише новачкам, але й досвідченим діджеям, які зможуть дізнаються про деякі цікаві деталі!

Список найкращих DJ програм для Mac

Ми навмисне не будемо складати рейтинг найкращих програм для діджеїнгу! На думку редакції mac.org.ua, такий рейтинг буде досить суб’єктивним, адже усе залежить від завдань які ставляться перед програмою, та особистих вподобань музиканта. У цьому списку ми наведемо лише опис дійсно популярного і шанованого програмного забезпечення серед діджеїв усього світу.

За вами ж залишиться вибір, на якій з програм зупинитись! Цей огляд буде цікавим не тільки новачкам у світі міксів, але й досвідченим музикантам, які знайдуть корисну інформацію щодо встановлення і оновлення DJ програм. Зверніть увагу, що дана статистика кращого софту актуальна на 2016 рік, з часом стан справ може змінитися. Хоча навряд чи варто хвилюватися на цей рахунок — дійсно якісні програми надовго залишаються у лідерах!

Ableton Live for Mac

Ableton-Live-9 Одна з самих відомих програм, яка створювалась музикантами для музикантів. Ще наприкінці 90-х років Роберт Хенке і Герхард Белес, які працювали у знаменитій компанії Native Instruments, замислились над створенням зручної комп’ютерної програми для діджеїнгу. Вона повинна була вирішувати декілька основних завдань: створення музики за допомогою комп’ютеру, а також її програвання зі сцени у режимі реального часу. Отож, дякуючи їх зусиллям у 2000 році з’явилася компанія Ableton і її перша версія програми Live 1.0. Наразі доступне встановлення Ableton Live 9, 10, 11 та вище.

Ableton-Live-9-Full-with-CrackAbleton Live називають програмою “все у одному”. І дійсно, вона володіє приголомшливо широким універсальним функціоналом, стерши границю між діджеїнгом і живим виконанням. Крім того запорукою популярності стало використання нових технологій, наприклад, режиму сессії (Session View), варпінгу (Warping), та ін. Розкриття повного потенціалу Ableton Live для macOS досягається за допомогою використання VST плагінів, різноманітних ефектів.

Ableton-LiveВи можете власними силами встановити програму Ableton Live, або ж звернутись за допомогою по встановленню і налаштуванню до сервісного центру Apple. Скачати Ableton Live для Mac можливо і самостійно, але можуть виникнути деякі труднощі у сумісності версій та ін. Наприклад, спеціалісти допоможуть вам у встановлені Ableton Live 9 і VST плагінів на OS X El Capitan.

Traktor Pro 2 Native Instruments для macOS

traktor proУ списку найкращого dj софту, неможливо обійтись без супер-популярного, надійного програмного забезпечення від культової німецької компанії Native Instruments. Програма Traktor Pro без перебільшень зробила революцію у світі цифрового діджеїнгу! І якщо Ableton Live використовується широким колом музикантів і продюсерів, то Traktor — від початку призначений саме для діджеїнгу.

traktor-proTraktor Pro 2 Native Instruments дозволяє програвати одночасно декілька файлів різних форматів, створюючи мікси. Крім цього він володіє якісним функціоналом по визначенню темпу, зміни висоти тону, мікшером з трьох або чотирьох смужним еквалайзером, та ін. У 2013 році була випущений додаток Traktor DJ для iPad, таким чином він став першою професійною програмою для діджеїнгу на планшеті.

traktorСлід зазначити, що Native Instruments виробляє також і власні апаратні контролери, завдяки яким розкриваються повні можливості програми. На MacBook для розширення функціоналу Traktor Pro 2 слід встановити VST плагіни.

GarageBand для Mac

garagebandGarageBand — програма не суто діджейська, вона більше призначена для запису і програвання музичних інструментів. Але так склалося, що у попередні роки, коли більш спеціалізовані Ableton Live або Traktor Pro, ще не були такими відомими і популярними, вміти користуватися GarageBand вважалося обов’язковим. Пройшов час, і хоча з’явилися набагато функціональніші програми, але старий-добрий Garage все ще має армію прихильників!

Garage-BandЦікаво, що допомогою цієї “любительської” програми створювалися і продовжують створюватися хіти зірок першої величини. Серед професійних музикантів, що користуються Apple GarageBand: Gorillaz, Justice, Oasis та ін. З 2011 року з’явилася також версія програми для iOS, це дало змогу всім бажаючим використовувати додаток на своїх iPhone. Підсумовуючи вищесказане, можна сміливо стверджувати, що програма GarageBand з простим інтерфейсом, але широкими можливостями все ще варта уваги сучасних музикантів і DJ!

Sound Forge 9 на Mac

Sound-Forge-MacОдин з найдавніших цифрових аудіоредакторів у світі, виробництва Sony Creative. Вже більше двох десятиліть Sound Forge продовжує вдосконалюватись, відкриваючи нові можливості у кожній новій версії. Програма призначена для професійного створення і обробки музики, володіє широким набором спеціальних утиліт.

Sound-Forge-ProЗа допомогою Sound Forge на своєму Mac ви маєте можливість: створювати і редагувати аудіо файли, накладати фільтри і ефекти, обрізати, копіювати, кодувати, переганяти файли у різні формати. Процес редагування відбувається у режимі реального часу, тому результат будь яких дій помітний відразу. Крім того Sound Forge має зручний і гнучкий інтерфейс, який можливо налаштувати під окремого користувача. Для розширення функціоналу варто встановити набір найкращих плагінів для обробки звуку Waves Bundle!

Adobe  Audition CC for Mac

adobe-audition-ccЗвичайно ми не могли забути про програму що стала класикою у світі обробки звуку — Adobe  Audition! Взагалі будь які програми Adobe заслугували авторитет найкращих для професійного використання, будь то робота з графікою, відео, або звуком. Audition повністю підтверджує цю тенденцію, адже працювати на ній — одне задоволення. Програма гнучка, з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, особливо якщо ви вже користувалися іншими розробками Adobe.

Adobe-Audition-for-MacОтож історія Audition почалася на початку 1990 років, щоправда тоді програма мала назву Cool Edit, і розроблялася колишніми співробітниками Microsoft Робертом Еллісоном і Девідом Джонсоном. У 2003 році Adobe придбала Cool Edit Pro 2.1, і перейменувала її на Audition. Програма підтримує майже всі існуючі звукові формати, вважається однією з найкращих багатодоріжкових студій звукозапису. Вона входить у пакет Adobe Creative Suite, який містить також інші корисні професійні програми Adobe. Існує версія призначена спеціально для роботи на Apple Mac, її можно встановити самостійно, або у сервісному центрі.

На цьому ми закінчуємо короткий огляд популярних програм для діджеїв і музикантів. Він був складений на основі найчастіших звернень до сервісного центру Apple “BashMac”, де вам зможуть допомогти у встановленні та оновлені DJ програм. Якщо ви вирішили самостійно встановити програми для обробки звуку на macOS, зверніть увагу на сумісність версій, крім того не рекомендовано шукати crack для Ableton Live, Traktor Pro та ін. Бажаємо успіху на шляху цифорового діджеїнгу, нових зіркових треків і визнання публіки!