Нещодавно ми публікували рейтинг найчастіших несправностей MacBook. Одну з найвищих сходинок у ньому посідає проблема пов’язана саме з користуванням пошкодженими зарядними пристроями, або ж підробками. Особлива увага акцентувалась на тому що оригінальні MagSafe добре піддаються ремонту, можлива заміна кабелю, його вкорочення, тощо. На відміну від них — неоригінальні зарядки MacBook не ремонтуються, і взагалі кардинально не рекомендуються до використання!
Для деяких власників яблуневих ноутбуків подібна позиція може бути дещо незрозумілою. Адже неоригінальні, підробні MagSafe набагато дешевші оригіналу, та й знайти їх у продажу легше! Ми вирішили наочно продемонструвати різницю між пристроями, зробивши серію фотографій підробок.
Зверніть увагу, що оригінальна зарядка Apple — це якісний пристрій у якому використані складні технології і якісні матеріали. Відрізнити оригінальний MagSafe від неоригінального можна навіть по вазі — підробка набагато легша. І це не примха інженерів яблуневої корпорації: всередині корпусу блока живлення знаходяться якісні печатні плати, котушки та ін. Навіть кабель виготовлений зі спеціальних матеріалів, а магнітний конектор спеціально запрограмований на певну потужність.
Так виглядає оригінальна зарядка Apple MagSafe
Зверніть увагу на якість збірки, наявність унікального серійного номеру, чіткість символів. На дотик матеріал корпусу гладкий, усі місця з’єднань щільно підігнані, з обох боків викарбуване зображення логотипу Apple. Кабель приємний на дотик, досить м’який та еластичний. Пристрій не має ніяких специфічних запахів пластику, гуми, та ін. Враховуючи якісне технічне оснащення, він має деяку вагу, не викликає враження невагомого “шматку пластику”.
Ця складна конструкція забезпечує якісну зарядку вашого MacBook, стабільну роботу всіх систем. Виробники ж підробних китайських зарядок не дуже заклопотані якістю роботи своєї продукції та їх згубним впливом на ноутбук. Тому такі зарядні пристрої швидко “вбивають” батарею, часто пошкоджують плату живлення, і в цілому призводять до передчасного виходу MacBook з ладу. При цьому, іноді вони намагаються зробити свої зарядки максимально схожими на оригінал, вкладаючи, наприклад, різноманітні металічні “грузки” для надання ваги, та ін.
Підробні MagSafe (фото)
Усі зарядки мають різні назви і позначення, матеріал корпусу теж відрізняється: деякі майже матові, інші наче вкриті шаром лаку. Серійні номери якщо і є, то надруковані неякісно, можуть повторюватись на декількох пристроях. Кабель жорсткий, погано згинається, у основі з’єднується з блоком живлення негерметично. Місця стиків підігнані неточно, можуть утворювати широкі щілини. Часто неоригінальні зарядки мають специфічний запах пластмаси, клею, тощо. Більшість з підробок мають легку вагу, це відразу викликає запитання: а чи є там щось всередині взагалі? Щоб не викликати підозри, деякі виробники вкладають у корпус важкі залізні грузики.
Внутрішня начинка підробного MagSafe значно відрізняється від оригіналу. По перше це зовсім інша якість компонентів, їх менша кількість, спрощена до мінімуму схема. Звертає на себе увагу також і недостатньо надійний спосіб збірки, використання неякісних плівок та ін. Щодо ж вкладення металевих частин для надання пристрою ваги, то як кажуть — no comments!
Наостанок хотілося б ще раз підкреслити, що використання з якісними, технологічними Apple MacBook підробних зарядних пристроїв сумнівного китайського походження — невдала ідея. І питання не тільки у порушенні “яблуневої” автентичності, а й у цілком реальній технічній небезпеці та шкоді для ноутбука. Випадки серйозних поломок MacBook з вини неякісних підробок MagSafe досить розповсюджені. Та навіть якщо таке використання не призводить до критичних наслідків, передчасне виснаження батареї, збої у роботі системи — забезпечені. Варто віддати перевагу оригінальному MagSafe!