Reviewed by:
Rating:
5
On 25 Квітня, 2016
Last modified:1 Серпня, 2016

Summary:

Як дізнатись про стан батареї, кількість циклів зарядки та ресурс, що залишився? Поради коли і де замінити акумулятор MacBook, MacBook Pro, Air...

Ноутбуки Apple відомі гарними показниками автономності, це дає змогу з комфортом користуватись ними без підключення до мережі живлення. Дякуючи високотехнологічним рішенням, акумуляторні батареї сучасного сімейства MacBook мають ресурс до 1000 циклів перезарядки. Але все ж, з часом, а також в залежності від особливостей використання, ресурс батареї закінчується, а період автономної роботи зменшується. Про те, як дізнатись про стан акумулятору MacBook, коли та як його замінити, ви дізнаєтесь з цієї публікації.

Як довідатись про загальний стан, та кількість циклів перезарядки батареї на Mac?

Почнемо з того, що користування сторонніми програмами не гарантує точних показників стану батареї. В системі OS X є вбудовані зручні функції діагностики, яких цілком достатньо для наших цілей. Отож, потрібно перейти в меню стану акумулятора, яке знаходиться справа у екранному  рядку меню. Поряд з годинником, індикатором Wi-Fi та іншими показниками, ви знайдете зображення батареї з вказаним процентом заряду. Утримуючи клавішу Option клацніть значок акумулятору, після чого у випадаючому меню з’явиться його поточний статус:

el-cap-menu-bar-battery-status-menu-battery-condition

 • Стан нормальний
  Означає, що акумулятор працює у штатному режимі, має достатній ресурс і не потребує заміни найближчого часу.

 • Незабаром буде потрібна заміна
  Батарея все ще працює без проблем, але ємність зменшилась, час автономної роботи скоротився.

 • Потребується обслуговування
  Деякий час батарея продовжить працювати, але буде надто швидко розряджатися, особливо при роботі з важкими файлами і програмами. У цьому випадку може допомогти декілька повніх розряжданнь і зарядок батареї. Взагалі, візьміть за правило періодично відключатись від мережі, та працювати лише на акумуляторі, щоб він не втратив своїх властивостей.

 • Потрібна заміна
  Означає, що акумулятор несправний і потребує якнайшвидшої заміни. Можливе його перегрівання, здуття, що призведе до пошкодження інших деталей MacBook, а також раптові відключення нотбуку.

Щойно, ми дізналися про поточний стан акумуляторної батареї. Якщо ж необхідна інформація про кількість використаних циклів перезарядки, і відповідно скільки ще залишилося у запасі, потрібно скористатись розширеними можливостями. Для цього, перейдіть в меню Apple (натисніть на значок яблука), виберіть пункт “Про цей Mac”. Переходимо до розділу “Детально”, потім “Звіт про систему”. В пункті “Електроживлення”, знаходимо інформацію “Кількість циклів перезарядки”. Дізнавшись цифру, можна вирахувати приблизну кількість циклів, що залишилися. Моделі MacBook, Pro та Air мають заявлений ресурс батареї у 1000 циклів.

Заміна батареї на MacBook, MacBook Pro, Air

Якщо у попередніх моделях MacBook, заміна батареї не викликала ускладнень, то у нових (MacBook 12″, MacBook Pro Retina), цей процес потребує досвіду і спеціального інструменту. Ноутбуки кінця 2000-них років мали батарею, що підключалася зовні за допомогою спеціальних кріплень. Тож, для заміни, потрібно було лише від’єднати її, та встановити нову, сумісну з моделлю лептопу.

У нових моделях, інженери Apple перемістили акумулятор всередину корпусу, а для його заміни потрібно зняти задню кришку, від’єднати тендітний конектор, відклеїти захисні смужки та ін. Процедура досить складна, крім того існують нюанси з сумісністю та якістю комплектуючих. Тому самостійна заміна батареї MacBook зазвичай не практикується, оптимальним рішенням є звернення за послугою у сервісний центр Apple, що викликає у вас довіру.

Редакція порталу “Mac Україна” дасть деякі поради, на що варто звернути увагу при заміні батареї, виходячи з досвіду власного сервісного центру Apple у м. Києві “BashMac”. Більш як десять років існування, успішний досвід сервісного обслуговування “яблуневої” техніки, лідерські позиції у сегменті — дають нам змогу сформувати рекомендації, що стануть вам у нагоді.

Порада 1. Встановлюйте тільки оригінальні батареї Apple для MacBook

Це питання вже неодноразово обговорювалось, але користувачі продовжують повторювати розповсюджену помилку. Техніка Apple дуже автентична, це означає закритий цикл виробництва, коли використовуються запатентовані, технологічні деталі та комплектуючі, призначені лише для певного продукту. Коли ж у MacBook встановлюються деталі чи аксесуари сторонніх виробників, це може призвести до нестабільної роботи системи, програмних збоїв, та навіть фізичних пошкоджень. Крім того, неоригінальні комплектуючі мають набагато нижчу якість.

Як відрізнити оригінальну батарею MacBook від неоригінальної? Є декілька ознак. По перше зверніть увагу на наклейки, а якщо точніше — на якість поліграфії. Оригінальні акумулятори від Apple мають чіткий, якісний друк на фірмових наклейках, а також унікальний серійний номер. Натомість на китайських підробках, друк значно гірший, не чіткий, може бути навіть розмитим. А серійні номери часто повторюються на декількох батареях. Ще одна ознака — це специфічний запах пластику від підроблених акумуляторів. При нагріванні, цей запах, неякісного, дешевого пластику ще більш посилюється.

Деякі власники “яблуневих” лептопів спокушаються більшою ємністю неоригінальних батарей, при нижчій ціні. Авторитетно запевняємо вас, що ці показники не варті жодної довіри. Неодноразово фіксувалися випадки, коли китайська підробка батареї MacBook Pro, Air, втрачала більше половини ресурсу, усього за декілька тижнів, чи місяців використання.

Крім того, можливі проблеми з виходом з сплячого режиму, раптові відключення ноутбуку, а також перегрівання і здуття батареї, що загрожує пошкодженню інших деталей пристрою. У сервісному центрі “BashMac”, ми давно зробили вибір на користь лише оригінальних батарей MacBook, які встановлюємо з гарантією стабільної роботи.

Порада 2. Діагностика старої батареї та аналіз роботи електросистеми MacBook

Дуже правильним підходом до заміни батареї, є попередня діагностика системи. Чому це так важливо? У нашому сервісному центрі, перед тим як замінити акукулятор, майстер аналізує роботу системи зі старою батареєю. Цей аналіз може показати, що її ресурс закінчився надто швидко, кількість циклів зарядки значно менший за норму, тощо. Такі результати дають змогу виявити проблему, чи дати рекомендації, щодо більш ефективної експлуатації.

При звернені у сервіс, обов’язково беріть з собою зарядний пристрій MagSafe. Не рідкі випадки, коли швидка втрата ємності старої батареї, була пов’язана з пошкодженим кабелем, чи самою зарядкою. Іноді, на такі дрібні несправності, навіть не встигає реагувати індикатор заряду, але батарея у цей час розряджається. В цілому буде не зайвим розказати у якому режимі ви користуєтесь ноутбуком, це допоможе з оптимізацією роботи акумулятора.

Порада 3. Краще Б/У оригінальна батарея Apple, ніж нова підробка

Зважаючи на достатньо високу вартість нових акумуляторів для Макбук, користувачі шукають більш доступні підробки. Про необдуманість такого вибору, та розчарування від неоригінальних батарей, ми вже писали. Але, є прекрасна альтернатива китайським підробкам, за приблизно таку ж ціну — це покупка оригінальної б/у батареї для MacBook.

Наприклад, у нашому сервісному центрі ми пропонуємо як нові акумулятори живлення, так і умовно бувші у використання батареї для MacBook Pro, MacBook Air, MacBook усіх років. Ресурс таких батарей, вичерпаний лише на 10-15%, при 100-200 циклах зарядки (повна кількість —1000), а вартість при цьому — до 50% нижче нових. Ми не інтернет магазин, перевірка батарей, та усі роботи по заміні проводяться у присутності клієнта. На наш погляд, такий варіант набагато кращий, за “кота у мішку”, у вигляді неякісних підробок.

Порада 4. Подумайте про профілактичну чистку

Заміна батареї MacBook передбачає зняття нижньої кришки ноутбуку. Часто, стан пристрою всередині, приводить власника у жах. Річ у тім, що через повітряні отвори, система охолодження проводить забір повітря, щоб направити його на деталі що нагріваються при роботі. Крім того, металевий корпус ноутбуку виступає також своєрідним “радіатором” охолодження. Для ефективної роботи системи, потрібне щальне прилягання деталей, у цьому допомагає спеціальна термопаста, яка з часом встрачає свої властивості, та потредує заміни.

Разом з повітрям, всередину корпусу проникає безліч пилу та дрібного сміття. З часом, ця маса осідає товстим, щільним шаром на поверхні системних плат, лопатях кулера, відеокарті та ін. Це призводить до перегрівання системи, втрати продуктивності, підвищеного шуму, або навіть відключенням пристрою. Просте “продування” стисненим повітрям, не принесе бажаного ефекту. Тому при заміні акамулятору, рекомендуємо оцінити внутрішнє засмічення, та якщо необхідно, замовити послугу профілактичної чистки з заміною термопасти. 

Наразі, це усі найголовніші поради щодо заміни батареї Apple MacBook. Слідуючи їм, ви успішно вирішите проблему з поверненням вашому лептопу автономності. А ми запрошуємо скористатися швидкою та якісною послугою встановлення акумулятору MacBook усіх моделей, у сервісному центрі столиці України — “BashMac” Київ!