Reviewed by:
Rating:
5
On 20 Квітня, 2016
Last modified:1 Серпня, 2016

Summary:

Чим відрізняються Mac OS та Windows? Яка операційна система краща? Відповіді на ці запитання, читайте у публікації!

Одна з тем, навколо якої ніколи не стихають суперечки – яка з комп’ютерних операційних систем краща?

Кожна з ОС, будь це macOS, або Windows, мають армії власних прихильників, які готові до останнього захищати свій вибір і точку зору.

Тому завдання цієї публікації не переконувати читача, у тому що вибрана нами операційна система Apple Mac OS краща за інші, а лише провести певний порівняльний аналіз, залишивши право робити висновки за Вами.

Якщо на ринку мобільних гаджетів, корпорація Apple та її продукція беззаперечно лідирує, то у сфері персональних комп’ютерів ситуація не така однозначна. Згідно офіційній статистиці — Mac OS займає друге місце за розповсюдженістю, після Windows, але різниця у процентному співвідношенні дуже значна: приблизно 91% користувачів у світі користуються Microsoft Windows,  та близько 8% macOS.

Здавалось би, такі цифри повинні свідчити про перевагу і визнання дітища Білла Гейтса, але є один важливий нюанс, який прояснює ситуацію. Річ у тім, що під управлінням Windows працюють комп’ютери і ноутбуки будь яких виробників, у той час, як OS X встановлюється тільки на власну продукцію компанії Apple. Таким чином, розповсюдження програмного забезпечення Microsoft зумовлене у більшій мірі доступністю, та політикою компанії, що зацікавлена у співробітництві з усіма виробниками техніки. У той час, як Apple продовжує «тримати марку», створивши власний закритий цикл виробництва.

Отже, пропонуємо Вашій увазі декілька тезисних порівнянь операційних систем.

Стабільність та стійкість системи

Операційна система Apple розроблена на основі платформи Unix, що відома стабільністю та високою продуктивністю, завдяки ефективній взаємодії з ресурсами комп’ютеру.  Ця особливість наділяє Mac OS відразу декількома перевагами. Завдяки особливій архітектурі, система практично невразлива для вірусів, тому користувачі можуть не хвилюватись за безпеку своїх даних.

Крім цього, використання ресурсів комп’ютера відбувається за більш оптимальною схемою, в результаті чого, завантаження програм, рішення складних задач і використання одночасно багатьох процесів, у Mac OS проходить набагато швидше і стабільніше ніж у Windows. Саме тому Macintosh так полюбляють дизайнери, фотографи, відео монтажери, аранжувальники, та інші користувачі, що працюють з ресурсномісткими програмами і процесами.

Продумане управління і графічний інтерфейс

У відмінності від Microsoft, що постійно кардинально змінює оформлення графічного інтерфейсу Windows: від класичного робочого столу, до стилю Metro (плитки), у macOS X подібної проблеми не спостерігається. Крім того, якщо конкурент намагається поєднати «усе в одному», тобто зробити одну систему для комп’ютерів і мобільних девайсів , то Apple чітко розмежовує персональні комп’ютери і мобільні пристрої.

Розробники компанії  окремо розробляють операційні системи iOS (для мобільних) і Mac OS (для комп’ютера), з основною ціллю – зробити користування кожним пристроєм максимально комфортним і продуктивним. Тому OS X логічна і послідовна, призначена тільки для зручного користування ноутбуком чи комп’ютером, без намагання поєднати в ній функції мобільних пристроїв.

Проста синхронізація з пристроями Apple

Як відомо, Apple виробляє широкий асортимент техніки, від персональних комп’ютерів, до смартфонів і мобільних гаджетів. Таким чином, кожен власник «яблуневого» девайса, стає повноцінним членом «екосистеми» бренду, у якій усі пристрої легко взаємодіють між собою без дротів. У Mac OS, синхронізація відбувається буквально натисканням однієї кнопки.

В той час, як Windows встановлюється на пристрої  десятків виробників, відрізняється за версіями, налаштуваннями, певною специфікою девайса та ін. Це робить процес синхронізації, скажімо, мобільного телефону і ноутбуку, досить складним. Встановлення додаткових програм, утиліт, драйверів – потребує також взаємодія між ОС Windows та Android, у той час, як операційна система від Apple, вже забезпечена усіма необхідними можливостями.

Єдиний виробник техніки і програмного забезпечення

Якщо Ви користувач Windows зі стажем, то на особистому досвіді переконалися, як іноді довго та незручно встановлювати нові програми (яких до речі величезна кількість), або драйвери для нових пристроїв. По причині широкого розповсюдження цієї операційної системи, не існує єдиного органу контролю сумісності програм та «заліза». Тому, дуже часто, встановлюючи програмне забезпечення, або приєднавши новий пристрій, Вам самостійно доводиться шукати драйвери, проводити налаштування, додавати у систему необхідні утиліти та інше.

Ситуація з продукцією Apple кардинально відрізняється, річ у тому, що компанія виробляє не тільки техніку, але й програмне забезпечення для неї. Таким чином, в Mac OS не існує проблем з сумісністю невідомих програм, або комплектуючих, аксесуарів (звісно оригінальних). Контролем та підтримкою продуктів займається сама корпорація, отримавши будь які скарги, спеціалісти Apple оперативно вирішують їх, дбаючи про імідж компанії, та комфорт користувачів.

Безпека в інтернет

Існує жарт, що користувач OS X, не роблячи нічого для захисту свого комп’ютеру, захищений краще ніж користувач Windows, який робить усе можливе.

На жаль, чи на щастя, але це дуже близько до істини. У світі існують сотні тисяч різновидів вірусів, вірусних програм, троянів і т.і. , що зазіхають на безпеку традиційних PC. Зазвичай вони вражають комп’ютери під управлінням Windows через інтернет, за допомогою USB девайсів, дисків, тощо. Звичайно, виробниками пропонується багато противірусних програм, які надають деякий захист, але повної гарантії, ніхто дати не може.

Щодо Macintosh і операційної системи Mac OS, то вони залишаються практично невразливими для вірусів. За усю історію, відомі лише декілька масових випадків зараження Mac, але у порівняні зі звичайними комп’ютерами, їх доля мізерно мала. Причина у принципово іншій конструкції і програмному забезпеченню, що робить пристрої Apple добре захищеними, а це важливий аргумент для багатьох користувачів.

Як акцентувалось на початку, лише Вам вирішувати, яку систему обрати. На наш погляд, Mac OS більш продумана, надійна та гарно оформлена система. Крім того, на комп’ютери Apple можна легко встановити Windows, у якості основної або додаткової системи. У той час, як на звичайні ПК встановити Mac OS набагато складніше.