Вітаємо Вас на сайті MAC Україна! У цьому розділі ми розповімо про компанію Apple та продукцію, що вона виробляє. Для досвідчених користувачів цієї прекрасної марки, не потрібно нагадувати про її безсумнівні переваги і особливості. Але, якщо Ви лише заглиблюєтесь у світ Еппл, Вам буде цікаво дізнатись історію створення корпорації, про її продукцію, та звідки пішла назва MAC!

Історія компанії Apple

Apple Macintosh

Apple — це американська корпорація, виробник персональної комп’ютерної техніки та програмного забезпечення. Головний офіс компанії знаходиться у місті Купертіно, штат Каліфорнія. Хоча технологічного гіганта прийнято вважати виробником саме комп’ютерної техніки, та на разі асортимент «яблуневої» продукції дуже широкий – від якісного, серверного обладнання для виробництв, до персональних пристроїв, таких як, розумні годинники.  Звісно, стрімкому розвитку і популярності користувачів в усьому світі, передувала багата історія, насичена як злетами так і падіннями.

Почалася історія компанії у середині  70-х років, минулого сторіччя, коли два друга Стів Джобс і Стів Возняк (який до речі має українське коріння) власноруч зібрали та продали декілька персональних комп’ютерів.

Apple logoТреба зазначити, що по суті, це були одні з перших у світі комп’ютерних пристроїв, окрім легендарного «Альтаїр 8800», або Commodore. Отримавши деяке фінансування, молоді підприємці,  1 квітня 1976 року, офіційно зареєстрували компанію Apple Computer, Inc.

Отже, з 1976 року, корпорація Еппл почала серійний випуск персональних комп’ютерів. Перша модель Apple I отримала велику популярність та визнання, як піонер обчислювальних пристроїв, доступний широкому загалу. Наступна модель Apple II виявилась не дуже вдалою, тому компанія опинилася на грані краху. У 1985 році корпорацію залишив один із засновників Стів Джобс. Саме за час його відсутності, вона пережила найскладніші часи.

У 1997 р. Джобс повертається у компанію, після чого починається її активний розвиток, а також відкриття нових направлень діяльності. Зокрема у 2001 році Apple презентує аудіоплеєр iPod, що швидко здобув популярність. А також створює дуже відомий на даний час, онлайн магазин iTunes Store. Загалом, за час існування компанії, в ній працювали найвидатніші, найкреативніші керівники, дизайнери, науковці. Серед відомих імен: Альберт Гор (колишній віце президент США), Роберт Айгер (The Walt Disney Company), Джеймс Белл (Boeing), Джон Скаллі (PepsiCo), Тім Кук (нинішній генеральний директор Apple), та інші. Безперечно, завдяки їм, корпорація досягла такого величезного успіху, та головною ключовою фігурою був і залишається Стів Джобс. Саме він створив філософію бренду, заклав концепцію розвитку, приніс революційне бачення у технологічних рішеннях та естетиці марки.

“Ви хочете провести залишок життя, продаваючи газовану воду, або хочете змінити світ?” – з розмови Стіва Джобса з Джоном Скаллі, в якій він переконував його піти з PepsiCo і стати генеральним директором Apple.

Apple зробила справжній прорив у комп’ютерній та телекомунікаційній області, у сфері персональних гаджетів. У той час як інші виробники пропонували достатньо грубі рішення, як технічні, так і дизайнерські, під брендом Mac, вже випускалися елегантні, потужні, якісні пристрої, які притягували погляд, та тішили комфортом користування.   

Переможна хода корпорації Apple на ринку телефонів, почалася з випуску сенсорного смартфона iPhone у 2007 році. Революційний дизайн, висока продуктивність та зручність у користуванні, відразу зробили його бажаним девайсом для сучасних користувачів, що цінують якість і естетику. На сьогодні Apple є однією з найуспішніших і найдорожчих організацій світу. Її розробки і філософія породили цілий культ шанувальників бренда, адже кожен пристрій технологічного гіганта — це витвір мистецтва, майбутнє, втілене в сьогоденні. Однією з головних особливостей продукції бренда є повна автентичність і унікальність, починаючи з технічних рішень, і закінчуючи оригінальним програмним забезпеченням. Довершений дизайн, мінімалізм, продуманість кожної деталі — ось що виділяє Apple Mac серед розмаїття комп’ютерних пристроїв інших виробників. «Think Different» — думай інакше, ось девіз компанії!

Походження назви Apple та Mac

Назва корпорації має цікаве походження. «Apple», у перекладі з англійської — це «яблуко». Зображення яблука використано також у логотипі бренду. Яка б не була глибока ідея такої назви, Стів Джобс якось визнав, що однією з причин такого вибору, було те, що у телефонному довіднику Apple вказувалась буквально у другому рядку, відразу після гіганта відеоігр «Atari». Сьогодні весь світ, звик до «яблуневої» назви та повністю асоціює її з продукцією компанії.

Еволюція комп'ютерів Apple Macintosh

Еволюція комп’ютерів Apple Macintosh

Що ж до терміну «MAC», що фігурує у назвах: MacBook, iMac, Mac Pro Server, Mac OS X — це скорочення від «Macintosh», що також означає популярний сорт яблук у США.  Таку назву отримали перші персональні комп’ютери Apple, кажуть, що Джеф Раскін, що керував проектом, дуже полюбляв саме цей сорт! З часом, більш розповсюдженим стало скорочення Mac, що поєднує у собі всю комп’ютерну лінійку продукції Apple. Багатьох користувачів цікавить, що означає приставка «i» у назвах: iPhone, iPad та ін. Згідно офіційній версії це скорочення від слова «internet», але філософія назви більш глибока. На одній з презентацій Стів Джобс заявив, що «i» уособлює у собі такі поняття, як: individual, instruct, inform, inspire (індивідуальний, навчати, повідомляти, надихати).

Найпопулярніша продукція Apple

iMac

iMac

iMac — комп’ютер сконструйований за принципом «все в одному»: монітор, системний блок, аудіо-відео периферія, роз’єми та інше. Таку конструкцію ще називають «моноблок». iMac користується особливою популярністю серед представників творчих професій: дизайнерів, аніматорів, фотографів, відео монтажерів, аранжувальників та інших. Великий екран з яскравим, чітким зображенням (у нових моделях використана технологія Retina), потужність, швидкість, висока продуктивність, зручні габарити – ось беззаперечні переваги iMac від Apple!

MacBook

MacBook

MacBook — найбільш доступні ноутбуки корпорації Apple, що стрімко завоювали визнання користувачів у світі. Ще наприкінці 2000-х років, налічувалося декілька моделей MacBook, з різними розміром екрану, алюмінієвим або полікарбонатним корпусом. Натомість зараз випускається тільки 12-ти дюймова модель (алюміній), у новому, сучасному дизайні, повнорозмірною клавіатурою, покращеним тачпад, та ультра якісним монітором Retina.  

 

MacBook Pro Retina

MacBook Pro Retina

MacBook Pro — позиціонуються компанією Apple, як професійні ноутбуки для рішення широкого кола завдань. Перша 15-ти дюймова модель була презентована Стівом Джобсом у 2006 році. Деякий час у лінійці була присутня 17-ти дюймова модель, та вона була знята з виробництва. На сьогодні, Apple випускає 13 і 15-ти дюймові моделі, які з покоління в покоління зазнають покращень. Корпус MacBook Pro виготовлений за фірмовою технологією Unibody з цільного алюмінію, в нових моделях встановлені екрани Retina, а також зменшена вага.

 

MacBook Air

MacBook Air

MacBook Air — лінійка надтонких ноутбуків Apple. Представлений Джобсом у 2008 році, як самий тонкий ноутбук у світі. У порівнянні з MacBook Pro, він менш потужний, але виграє у портативності та легкості. Випускається компанією у двох варіантах: 11,6 та 13,3 дюймів. Air може похвалитися  довгим часом автономної роботи, швидким SSD диском у базовій комплектації,  та достатньо високими показниками продуктивності у надтонкому корпусі.    

 

Mac mini

Mac mini

Mac mini — відноситься до сімейства системних блоків мінімального розміру. Габарити пристрою складають усього 19,7×19,7×3,6 см., а маса 1,37 кг. Mac mini поставляється як окремий девайс, без монітору, клавіатури та миші. В цілому міні пристрій цілком спроможний конкурувати з повноцінними комп’ютерами середньої потужності, та виграє у компактності.  

 

 

Mac Pro

Mac Pro

Mac Pro — професійні настільні комп’ютери з високою потужністю. Apple анонсувала Mac Pro у 2006 році, після чого пристрій зазнав багатьох змін і вдосконалень, як технічних, так і дизайнерських. З 2013 року комп’ютер отримав циліндричний корпус, розміром 25х17 см., а його потужність значно зросла, що робить Mac Pro одним з найкращих варіантів настільного комп’ютера для складних задач.    

 

 

iPhone

iPhone

iPhone — надпопулярна серія смартфонів розроблена корпорацією Apple. Перший смартфон був презентований у 2007 році, під керуванням власної операційної системи iPhone OS. Розробка виявилася вдалою, та завоювала велику частину американського ринку. Тому, вже у 2008 році, була представлена оновлена модель iPhone 3G, позбавлена багатьох недоліків попередника, та за більш доступною ціною. З 2010 року, разом з анонсом iPhone 4, фірмова операційна система отримала нову назву iOS, а телефон зазнав кардинальних змін, зокрема у формі та дизайні корпусу.  На даний момент очікується вихід iPhone 7, смартфон вважається найсучаснішим, технологічно доскональним, та бажанім девайсом у всьому світі.

iPad

iPad

iPad — інтернет-планшет, що принципово відрізняється від класичного персонального комп’ютера. На презентації у 2010 році Стів Джобс назвав планшети «пристроями посткомп’ютерної епохи», що витіснять з побуту звичні комп’ютери, тому що вони більш зручніші і зрозуміліші для користувачів. Загалом iPad увібрав у себе найкраще від смартфона та персонального комп’ютера. Випускається корпорацією Apple у декількох форм-факторах: iPad, iPad mini, та новий (з 2015 року), потужний iPad Pro з 12,9 дюймовим екраном.

 

Apple Watch

Apple Watch

Apple Watch — представник сімейства «розумних годинників» з підвищеною функціональністю. Для повноцінної роботи годинник повинен бути синхронізований з iPhone 5, або більш новими моделями. Виробляється у декількох варіантах: з сапфіровим склом, корпусом з анодованого алюмінію, та з використанням золота.    

 

 

 

iOS

iOS

iOS — операційна система компанії Apple, для смартфонів, планшетів та деяких інших пристроїв. Презентована у 2007 році, разом з першим iPhone, як власна розробка корпорації, яка призначається суто для «яблуневої» продукції (у відмінності від Windows Phone, Android). Спочатку називалася iPhone  OS, та з 2010 року, разом з випуском iPhone 4, отримала окрему сучасну назву. Використовується у телефонах, програвачах iPod touch, планшетах iPad, Apple TV.  

 

Mac OS X

Mac OS X

Mac OS X (OS X) — власна операційна система Apple, що використовується у комп’ютерах та ноутбуках компанії.  Є другою за поширеністю операційною системою у світі (після Windows). Mac OS володіє цілим рядом переваг: відрізняється високою стійкістю, практично невразлива для комп’ютерних вірусів, має унікальний, зручний графічний інтерфейс, та ін. Найбільш популярні версії OS X: Yosemite, Mavericks, Lion, El Capitan.    

 

Ми зробили значки на екрані такими красивими, що вам захочеться їх лизнути  – Стів Джобс про Mac OS X.

Щойно Ви дізналися що таке Mac, про історію створення компанії Apple, та її найпопулярніші розробки. У своїй діяльності «яблунева» корпорація завжди прагнула до досконалості, саме тому, з року у рік, від моделі до моделі, її продукція стає все більш технологічно довершеною, потужною, функціональною та зручною у користуванні. Ми впевненні, що відкривши для себе техніку Apple, Ви назавжди станете її прихильниками! А завдання сайту Mac Україна глибше познайомити користувачів з цією прекрасною маркою, дати корисні поради, ознайомити з останніми новинами. Залишайтеся з нами, залишайтеся з Apple Macintosh!

“Я впевнений, що найсвітліші дні й інноваційні винаходи Apple ще попереду” – з послання Джобса співробітникам Apple  у 2011 рокці.