Reviewed by:
Rating:
5
On 14 Червня, 2016
Last modified:23 Вересня, 2016

Summary:

Про особливості macOS Sierra, та чим вона відрізняється від OS X! Розблокування за допомогою Apple Watch, Siri на Mac, загальний робочий стіл, функція Memories.

В попередніх публікаціях, ми вже писали про чутки щодо зміни назви OS X. Вчора, у перший день WWDC 2016, Apple дійсно підтвердила, що оновлена операційна система буде називатись macOS. Перша тестова збірка macOS Sierra (названа на честь гірського хребта у США) вже доступна розробникам, а фінальна версія очікується восени цього року.

Комп’ютери сумісні з macOS Sierra

Apple порадувала користувачів інформацією про те, що оновитися до macOS Sierra, можна буде не тільки з OS X El Capitan, але й навіть з OS X Yosemite. Але при цьому, нова операційка стала біль вимогливою до ресурсів комп’ютеру, і як результат — недоступною для деяких пристроїв. Зокрема, більшість MacBook, MacBook Pro, iMac, Mac Pro, Mac mini випущених до 2009 року, не відповідають мінімальним вимогам системи. Отож, macOS Sierra можна без проблем встановити на:

  • MacBook – кінця 2009 року, або пізніше;
  • iMac – кінця 2009 року, або пізніше;
  • MacBook Air – 2010 року і пізніше;
  • MacBook Pro – 2010 року і пізніше;
  • Mac Mini – 2010 року і пізніше;
  • Mac Pro – 2010 року і пізніше.

Нові функції macOS Sierra

У порівнянні з останньою OS X El Capitan, у новій macOS Sierra з’явилися додаткові можливості. При чому, оновлення практично не торкнулось зовнішнього вигляду операційної системи, а було зосереджено саме на розширенні програмного функціоналу, зручній синхронізації з іншими пристроями та сервісами Apple. Нижче, ми склали список найвагоміших технологічних нововведень.

Розблокування Mac за допомогою Apple Watch

macos-wwdc16-watch

Дане нововведення важко назвати принципово важливим, але воно несе нову зручність і “шик” у користуванні Mac. Адже варто лише піднести руку з Apple Watch до свого MacBook або iMac, щоб відбулося автоматичне розблокування, вхід у ваш обліковий запис!

Поява Siri у комп’ютерах Mac

macos-wwdc16-siri

Яблунева корпорація робить особливу ставку на розвиток технології віртуальних помічників. Це виправдана позиція, адже все більша кількість людей хоче керувати своєю технікою не тільки за допомогою клавіатури і миші, але й голосовими командами. Тож важливою новиною від Apple була поява в macOS Sierra всім знайомого голосового асистента! Крім стандартних функцій, програма отримала і новий функціонал, розроблений спеціально для настільних комп’ютерів.

Ви можете віддати голосову команду, наприклад, щоб знайти файл, чи документ, щоб запланувати зустріч, або зробити дзвінок по FaceTime. Дуже зручно, що результати пошуку можна легко перетягувати з вікна Siri у документи, папки, додавати до електронних листів та ін. Відомо також, що Siri стане доступною на усіх програмних платформах Apple: iOS, macOS, watchOS и tvOS.

Загальний робочий стіл на усіх пристроях Apple, та універсальний буфер обміну

macos-wwdc16-desctop

Дійсно корисною стала поява нової технології, яка дозволяє отримати доступ до робочого столу Mac та папки Документи, з будь якого пристрою Apple, або навіть з Windows, при наявності додатку iCloud! Будь які файли розміщені у Документах, або на Робочому столі, відтепер стають доступними з iPhone, iPad, сервісу iCloud, та з інших комп’ютерів Macintosh. Просто увійдіть у свій обліковий запис, щоб побачити всі файли і папки, так як ви їх розмістили на своєму комп’ютері.

Крім цього, було вдосконалено “хмарний буфер обміну” Universal Clipboard, теперь ви можете копіювати текст документу на одному пристрої і вставляти на іншому. А також переміщувати фото, відео, та інші файли.

Картинка в картинці (Picture in Picture) macOS Sierra

macos-wwdc16-picture

Цікавою функцією обзавівся браузер Safari та iTunes. Тепер ви можете переглядати потокове відео поверх інших вікон, при чому відео буде відображатися у окремому фреймі без рамки і громіздких елементів управління. Ви можете пересувати його, закріплювати у будь якому місці екрану. Про дану функцію згадували ще на початку року, зараз же вона втілилася у реальність.

Вкладки у додатках, та нова “розумна” функція в Фото

macos-wwdc16-photo

По аналогії з браузером Safari, була реалізована можливість створювати вкладки у інших додатках, як наприклад, блокнот, Pages, Numbers, Keynote та інших. Ця функція дає можливість одночасно працювати з декількома документами, переключатися між ними, копіювати та вставляти текст, тощо.

Новий інтелектуальний функціонал Memories у додатку Фото, допоможе автоматично створити у медіатеці вибрані колекції фотографій. Наприклад, функція People згрупує фотографії в залежності від того, хто там зображений, Places — додасть фото на карту світу, використовуючи мітки геолокації. Крім того, з’явився інструмент Brilliance, що дає змогу якісно редагувати та обробляти фотографії.

Про інші новинки Apple та новий розширений функціонал програм, читайте у наступних публікаціях на Mac.Org.Ua!