Reviewed by:
Rating:
5
On 17 Червня, 2016
Last modified:6 Вересня, 2019

Summary:

Перестав працювати SSD? Була втрачена вся інформація? Відновити дані з флеш можливо! У Києві ви можете відновити SSD після виробничого браку, залиття, та ін.

В останній час почастішали випадки виходу з ладу проприетарних SSD накопичувачів в MacBook Air (2012 р.). Цьому є пояснення — Apple офіційно визнала брак партії SSD дисків у цих моделях, та дала інструкцію щодо їх перепрошивки, або заміни. Це в першу чергу стосується накопичувачів Toshiba 64 і 128 Гб. Також тенденцію “вмирання” SSD ми спостерігаємо у MacBook Pro Retina випущених після 2013 року.

Якщо ваш SSD перестав працювати, в результаті чого була втрачена інформація — не впадайте у відчай, у київському сервісному центрі Apple “BashMac” ви можете відновити дані з SSD!

Перевірка SSD

Отож, давайте про все по порядку. Якщо ви є власником MacBook Air 2012 року, то раніше могли отримати офіційного листа від Apple про брак SSD дисків. Або ж  у вашому акаунті Mac App Store повинно з’явитися сповіщення про оновлення прошивки флеш накопичувача. Корпорація наполегливо рекомендує встановити цей апдейт, який виконає тест диску і його перепрошивку. При цьому треба дотримуватись всіх правил: зробити резервне копіювання системи, підключити ноутбук до мережі, після встановлення і перезавантаження, почекати не менше одної хвилини, і тільки потім вмикати.

ssd-recovery

Після виконання цього оновлення, можливі два варіанти розвитку подій:

  • Ваш SSD пройде тест, буде перепрошитий, після чого їм можна користуватись і надалі;

ssd-recovery

  • SSD не пройде тест, система повідомить про брак та переадресує на форму заявки на заміну диску. З відгуків користувачів, відомі також випадки, коли комп’ютер взагалі переставав вмикатись.

Програма обміну, нажаль, вже припинила свою дію. Вам доведеться купляти новий накопичувач, або ж скористатися обміном старого на новий SSD з доплатою у сервісному центрі “BashMac” Київ. Слід пам’ятати, що якщо тест показав брак диску, не рекомендовано надалі їм користуватися, тим паче встановлювати програми, оновлення системи та ін. Бажано заздалегідь зберегти всю цінну інформацію на іншому носії.

Скачати апдейт для SSD MacBook Air 2012

ssd-recovery

Відновлення файлів SSD

Якщо ви втратили інформацію, вас звичайно змусить похвилюватись звістка про те, що відновлення інформації з SSD диску вважається неможливим! Адже це досить складна процедура, потребуюча спеціального досвіду і обладнання для перепайки мікроелементів та ін. Все ж, ми можемо порадувати вас — у сервісному центрі Apple “BashMac” практикується успішне відновлення даних з SSD! Ви можете у будь який час звернутися для додаткової консультації за вказаними контактами. Про відновлення даних з HDD дисків та інших носіїв читайте у статті “Відновлення даних з жорсткого диску, флешки, SD”.

Існують декілька причин втрати інформації. Про першу з них ми говорили у попередньому розділі — виробничий брак флеш накопичувачів. Насамперед у цю категорію потрапляють SSD Toshiba, але відомі випадки виходу з ладу також Sandisk і Samsung, особливо у MacBook Air, MacBook Pro Retina після 2013 року. Інша найрозповсюджена причина — відновлення SSD після залиття водою, або іншою рідиною.

Виходять з ладу не тільки проприетарні флеш накопичувачі, іноді потребується відновлення SSD форм-фактору 2,5 (встановлених замість або додатково до HDD диску). Найчастіше причинами стають зовнішні фактори: залиття рідиною, згорання від короткого замикання, механічні пошкодження, тощо. Або ж причини пов’язані з ненадійністю виробника, наприклад, частіше поломки зазнають диски марок OCZ та Crucial, у меншій мірі — Transcend, Kingston та ін.

Найнадійнішими вважаються Intel и Samsung. Якою б не була причина, на щастя, 2,5 SSD накопичувачі теж можливо відновити!

Зверніться до сервісного центру у Києві для безкоштовної діагностики вашого SSD накопичувача, та відновлення інформації з нього! Україна, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 18. Тел.: (044) 360-61-16