Reviewed by:
Rating:
5
On 20 Вересня, 2016
Last modified:23 Вересня, 2016

Summary:

Детально про macOS Sierra, які моделі комп'ютерів підтримують нову систему. Нові функції: Siri, загальний робочий стіл, нова медіатека Фото, картинка в картинці, авторозблокування, універсальний буфер обміну

Нарешті довгоочікувана подія відбулася! 20 вересня була презентована фінальна версія macOS Sierra яка прийшла на зміну OS X El Capitan! При чому її завантаження і встановлення є абсолютно безкоштовними! Хоча варто відмітити, що перехід на нову систему проходить не так гладко, як хотілось би. Наприклад, при оновленні (перезаписі поверх існуючої системи) ви можете стикнутись з цілим рядом проблем. Це може проявитися у загальному “гальмуванні” операційної системи, зникненні інформації, некоректній роботі програм та ін. Тому ми настійно рекомендуємо встановлювати чисту macOS Sierra з дистрибутиву (наприклад, загрузочний диск, флешка) або за допомогою спеціалістів сервісного центру Apple.

Отож, якщо ви бажаєте перейти на нову операційну систему на своєму iMac або MacBook, треба знати про деякі правила та умови, які ми і розглянемо у цій статті. Давайте у першу чергу визначимо, які з моделей комп’ютерів Apple підтримують роботу з macOS Sierra:

  • iMac (кінця 2009 р. та новіші);
  • MacBook (12-дюймовий, 2015 р. та новіші);
  • MacBook Pro (кінець 2010 р. та новіші);
  • MacBook Air (кінець 2010 р. та новіші);
  • Mac Mini (початок 2010 р. та новіші);
  • Mac Pro (початок 2010 р. та новіші).

На інших моделях комп’ютерів повна сумісність macOS Sierra не гарантується, тим не менш, це не кінцевий вердикт. Оновлення до нової системи можливе з версій OS X Yosemite та OS X El Capitan. Для стабільного результату рекомендується не проводити оновлення, а встановлювати нову операційну систему начисто з дистрибутиву.

Про нові можливості macOS Sierra

Інтерфейс нової операційної системи Apple не зазнав кардинальних змін, у цілому він звичний і комфортний для користувачів які звикли користуватися ранніми версіями. Найбільші зміни торкнулися саме функціоналу системи, на деяких з них ми і зупинимося.

Поява голосового помічника Siri

siri-macos-sierra

Велику увагу Apple приділяє розвитку можливостей голосового керування комп’ютером, саме тому після впровадження голосового помічника Siri у iOS, він з’явився і у десктопній версії операційної системи. Для чого потрібна Siri і яким функціоналом володіє? Ось неповний список можливостей голосового управління:

  • Пошук інформації на комп’ютері та інтернеті за допомогою голосових команд. При цьому результати пошуку зручно копіювати або перетягувати у документи;
  • Можливість створювати голосові нагадування, та відправляти повідомлення просто диктуючи слова вголос;
  • Керування комп’ютером вимовляючи голосові команди, перехід у потрібні папки, інтернет сторінки, перегляд інформації про систему, пошук та прослуховування музики та ін.;
  • Siri може прочитати вголос отримані повідомлення, наприклад вашу електронну пошту (можна обрати яким голосом вона буде “розмовляти”).

Універсальний буфер обміну

buffer-macos-sierra

Поява цієї функції знаменує нову еру легкого обміну файлами між будь якими пристроями Apple. За допомогою буферу обміну просто копіювати або переносити дані між iPhone, MacBook, iMac, iPad, Apple Watch, при чому функціонал підтримується з більшості найкращих додатків і програм. Встановлення програм на macOS.

Проста робота з хмаровим сховищем iCloud
icloud-drive-macos-sierra

Нові можливості отримав і популярний сервіс iCloud, тепер робочий стіл комп’ютеру став доступний (відкритий) з будь яких яблуневих пристроїв. Це означає, що можна працювати з файлами і папками які знаходяться на Робочому столі віддалено. Розмістіть там будь яку інформацію і легко отримайте до неї доступ, навіть якщо ви знаходитесь у іншому місці, на відпочинку, чи просто забули ноутбук вдома. Крім того, упорядкувати дані стало простіше за допомогою появи Вкладок у додатках Карти, Pages, Keynote, Numbers та ін.

“Картинка у картинці” macOS Sierra

picture-in-picture-macos-sierra

Таку умовну назву отримала функція яка дозволяє розмістити відео з Safari або iTunes поверх робочого столу. Таким чином ви можете працювати у програмах і додатках, при цьому переглядаючи футбольний матч, або інше відео на YouTube, Vimeo, та інших сайтах які підтримують дану можливість. Щоб умикнути цей режим, потрібно натиснути праву кнопку миші на відео і вибрати пункт “картинка у картинці” (Enter Picture-in-Picture).

Нова медіатека “Фото”

photo-macos-sierra

Вам мабуть знайома ситуація, коли серед сотень або й тисяч фотографій потрібно знайти якусь конкретну? Звичайно зробити це досить складно! Для зручності користування розробники Apple додали нові можливості у фірмовий додаток “Фото”. Тепер ви можете  знаходити та групувати фото за допомогою функції розпізнавання обличь, а також місць геолокації де були зроблені знімки. Також програма отримала інтелектуальний пошук, який дає змогу відшукати усі фотографії з конкретним пейзажем або об’єктом, наприклад, море, гори, автомобілі, кішки або собаки. А нова функція “Спогади” допоможе згадати приємні моменти зафіксовані на фото!

Авторозблокування за допомогою Apple Watch

apple-watch-macos-sierra

Для власників смарт-годинників Apple Watch є додаткова можливість дистанційного розблокування свого MacBook. Варто лише піднести руку з годинником до ноутбуку, як відбудеться автоматичне розблокування і вхід у систему. Таким чином, вам не потрібно кожного разу вводити пароль, що додає швидкості та комфорту користуванням комп’ютером.

На разі це головні, але далеко не всі нові функції і можливості macOS Sierra. У наступних публікаціях ми ще не раз повернемося до них більш детально, а також розповімо як створити загрузочну USB флешку з macOS Sierra! Залишайтеся з нами та читайте про новинки Apple українською мовою.  

Завантаження, оновлення macOS Sierra