Reviewed by:
Rating:
5
On 30 Вересня, 2016
Last modified:26 Листопада, 2021

Summary:

Простий спосіб самостійного створення загрузочної флешки для встановлення macOS Sierra на Mac! А також про швидке встановлення macOS у сервісному центрі Apple.

З виходом фінальної версії macOS Sierra 10.12 (після OS X El Capitan), чимало користувачів бажають встановити це оновлення. Як ми вже писали є цілий ряд причин та переваг, чому це варто зробити. Адже у новій macOS Sierra з’явився голосовий помічник Siri, універсальний буфер обміну даними між пристроями Apple, новий функціонал додатку Фото, та ін. Існує лише одна складність — не завжди коректне оновлення системи за допомогою стандартних засобів. Річ у тім, що використовуючи вбудований функціонал оновлення AppStore ми записуємо нові файли “поверх” існуючих. Це може призвести до системних помилок, загального гальмування комп’ютеру, збоїв у роботі програм та ін.

Читайте обновленную инструкцию по созданию загрузочной флешки Mac

Існує більш надійний спосіб оновитися — за допомогою загрузочної USB флешки, про нього ми і розповімо. Цей спосіб дозволяє начисто встановити macOS Sierra на MacBook, iMac, Mac mini, Mac Pro, звичайно заздалегідь зберігши важливі дані. У інтернеті є досить багато інструкцій як створити загрузочну флешку за допомогою команд у терміналі, але ми розповімо про самий простий метод, доступний більшості користувачів Mac! Звичайно це у будь якому разі потребує затраченого часу та мінімального знання комп’ютеру, тому якщо Ви відчуваєте невпевненість — краще звернутися до спеціалістів сервісного центру Apple. Якщо ж бажаєте спробувати самі, ми опишемо необхідні кроки, виконавши які Ви успішно завершите важливу місію! Отож, уважно слідуйте цій простій інструкції.

Встановлення чистої macOS Sierra:

Крок 1. Скопіюйте (збережіть) всі важливі дані з комп’ютеру на зовнішній носій (можна за допомогою програми Time Machine);

mackbook-external-drive

Крок 2. Підготуйте USB флешку або зовнішній диск розміром не менше 8 ГБ;

USB для macOS Sierra

Крок 3. Підключіть флешку до MacBook, або iMac, перейдіть у розділ Утиліти — Дискова Утиліта. Оберіть у лівому меню Вашу флешку, потім натисніть Стерти.

diskova_utilita-sterti

З’явиться вікно у якому потрібно ввести нову назву Вашого флеш накопичувача, для зручності введіть InstallSierra10.12  і підтвердіть стирання. Після цього Ваша флешка буде готова до роботи;

diskova_utilita-nazva

Крок 4. Завантажте дистрибутив останньої версії macOS Sierra з офіційного AppStore;

macos-sierra-download

Відмовитеся від негайного встановлення апдейту, закрийте вікно установки командою ⌘+Q (Command + літера Q);

Крок 5. Завантажте програму Ben Slaney’s Install Disk Creator from MacDaddy;

install_disk_creator

Крок 6. Запустіть Install Disk Creator, оберіть новостворену флешку (InstallSierra10.12) на яку буде змонтовано дистрибутив macOS Sierra, натисніть Create Installer і дочекайтеся завершення;

complete-disk-creator

Крок 7. Не виймаючи флешку, перезавантажте комп’ютер утримуючи клавішу Alt (Option). Оберіть загрузку з флешки InstallSierra10.12.

Загрузка Mac клавіша Alt 

У вікні що з’явиться оберіть Дискову утиліту.

Дискова утиліта Mac

Оберіть свій основний диск і натисніть Стерти (Erase), введіть нову назву диску (за замовчуванням Macintosh HD), після завершення закрийте утиліту;
Дискова утиліта Mac

Крок 8. Натисніть Встановлення macOS Sierra та вкажіть свій відформатований диск (Macintosh HD) куди вона буде встановлена. Далі слідуйте простим інструкціям і чекайте завершення процесу встановлення. Готово!

При такому способі встановлення операційної системи, не забувайте, що усі програми з попередньої системи будуть втрачені, тобто їх необхідно буде встановлювати наново (переконавшись у їх сумісності з macOS Sierra). Також необхідно перенести Ваші збережені дані з зовнішнього накопичувачу або iCloud у нову операційку. Загалом увесь процес установки macOS Sierra займе не менше 2-3 годин, в залежності від швидкості інтернету для скачування дистрибутиву, а також від стандарту флешки: USB 2.0 або ж USB 3.0. Звичайно, якщо Ваш ноутбук чи моноблок не має інтерфейсу USB 3.0, доведеться скористатися звичайним повільним флеш накопичувачем, що подовжить час встановлення.  

Після встановлення чистої macOS Sierra, вона міститиме лише стандартний набір додатків і утиліт, яких звісно недостатньо для повноцінної роботи. Тому доведеться заздалегідь підготувати список необхідних програм, та зайнятись їх самостійним встановленням, що також потребує чимало часу. У випадку, якщо ви не маєте вільного часу, або ж не володієте необхідними знаннями і ресурсами, краще зверніться за допомогою до професіоналів. Наприклад, більшість софтових питань у сервісному центрі “BashMac” (м. Київ), вирішуються протягом декількох годин, або ж навіть у Вашій присутності!

Бажаємо Вам легкого та успішного переходу на нову, сучасну операційну систему Apple macOS Sierra!