У цій статті ми розповімо про чистку MacBook від пилу, після залиття рідиною та ін. Потрібно зауважити, що види чистки досить різноманітні, тому ми наведемо приклад повного циклу послуг від сервісу Apple BashMac у Києві.

Профілактична чистка системи охолодження MacBook

Чистка системи охолодження ноутбука полягає у видаленні пилу і сміття що скупчився всередині корпусу, а також заміни термопасти. Шар пилу заважає ефективному охолодженню ноутбука, внаслідок чого MacBook гріється і шумить. Це може привести до зависання ноутбука, його перегріву і навіть згоряння елементів. Стандартна чистка (профілактика) MacBook включає в себе: видалення пилу і сміття, заміну термопасти, продув клавіатури і безкоштовну діагностику (тестування) ноутбука.

Чистка клавіатури MacBook

Після залиття (потрапляння) рідини на клавіатуру MacBook, необхідна чистка (відмивання) клавіатури. Крім того, в нових моделях MacBook, які мають клавіші з метеликовим механізмом, спостерігається залипання клавіатури при скупченні пилу всередині механізмів. Для очищення кріплення клавіш, фахівці сервісу знімають клавіші і очищають механізми спеціальним розчином. У більшості випадків чистка клавіатури повертає її повну працездатність, але необхідно розуміти, що в окремих ситуаціях, при значних пошкодженнях, клавіатура може не піддаватися відновленню. У сервісі Apple, також доступна послуга заміни клавіатури.

Чистка і ремонт трекпада MacBook

Вам знадобиться дана послуга, якщо на трекпаді MacBook перестав працювати клік, функція перетягування, стрілка сама бігає по екрану. У більшості випадків причина криється в залитті тачпада рідиною, або внутрішньому забрудненні механізму. Послуга чистки трекпада включає в себе його демонтаж і очищення спеціальними засобами. У деяких випадках несправність трекпада MacBook пов’язана з поломкою мембрани (на старих моделях), отже рекомендується заміна мембрани. Крім того, трекпад може вийти з ладу через здуття батареї, в цьому випадку необхідна її заміна. Слід також врахувати, що на нових моделях з екраном Retina, необхідна відклеювання батареї для чищення, ремонту трекпада.

Чистка екрану (видалення антивідблиску) MacBook

Антивідблискове олеофобне покриття на екрані призначене для захисту від відблисків сонця або іншого джерела світла, а також для відштовхування жирів. Але в Apple MacBook антивідблизковий шар нерідко стирається або облазить шматками. В результаті зображення на екрані сильно псується, ноутбуком стає некомфортно користуватися. У сервісному центрі пропонується послуга повного видалення (чистки) покриття антивідблиску з екрану MacBook. Після проведення процедури очищення, екран вашого Mac знову буде радувати чітким, якісним зображенням! Зауважимо, що видалення антивідблиску, принципово не впливає на якість роботи дисплея, незначну різницю можна помітити хіба що при попаданні прямих сонячних променів.

Повна профілактика з видаленням наслідків залиття

Якщо під час прийому техніки, або при стандартному очищенні від пилу, фахівець сервісу виявить наслідки залиття MacBook: корозію, окиси на платах і роз’ємах, пошкоджені контактні площадки, шлейфи та ін., вам буде запропонована послуга спеціального, комплексного чищення. У неї входить відмивання і видалення усіх осередків корозії і окислів, очищення роз’ємів, клавіатури, трекпада.

Проведення даних робіт дуже рекомендоване, адже корозія може привести до виходу з ладу всієї материнської плати або інших компонентів MacBook. Слід також врахувати, що при комплексному очищенні можуть виявиться приховані пошкодження, після чого знадобиться компонентний ремонт MacBook (відновлення роз’ємів, контактних майданчиків, струмопровідних доріжок) або модульна заміна компонентів.

Програмна чистка MacBook

Послуга програмної чистки полягає у видалені шкідливих, вірусних програм, на кшталт MacKeeper. Якщо ви ненароком встановили шкідливі програми, які постійно вимагають оплати, гальмують роботу Mac, створюють додаткові вкладки у браузері — пропонується професійне видалення цих програм та додатків. Зауважимо, що самостійно видалити такі програми досить важко, адже вони створюють велику кількість прихованих файлів. Крім того, мабудь ви не раз задавалися питанням, як почистити macbook pro від непотрібних файлів? За бажанням клієнту, може бути проведена оптимізація, очищення диску MacBook від непотрібних файлів, cookies, кєшу браузеру та ін. А також налаштування або видалення зайвих сервісів, що автоматично завантужуються при старті (Launch Agents, Deamons, launchd), виправлення помилок з правами доступу до диску (Disk Permissions), пошукової системи Spotlight (процеси mds, mds_stores, mdworker).

Скільки коштує чистка MacBook?

Ми перерахували увесь комплекс профілактичних послуг по очищенню Mac. Звичайно, вартість кожної послуги відрізняється, адже залежить від складності. У цілому, чистка MacBook у сервісі Apple коштує від 200 грн. і вище, у залежності від виду. Уточнити вартість кожної окремої послуги, а також замовити чистку можна у київському сервісному центрі Apple BashMac.