Подібна назва статті на Mac.Org.Ua може здивувати багатьох читачів, адже поширена думка, що комп’ютери Apple невразливі для вірусів. Це одна з причин, за якою вимогливі до безпеки користувачі обирають техніку Mac. Забігаючи наперед, підтвердимо, що macOS дійсно набагато краще захищена операційна система, ніж Windows. Але було б перебільшенням вважати цей захист абсолютним, тому, хоча процент вражень вірусами у Mac техніки нижчий, ніж у стандартних ПК, але й такі випадки непоодинокі.
У останній час, мабуть через невпинне зростання популярності комп’ютерної продукції Apple, все більше розповсюдження отримують різноманітні шкідливі програми і віруси, створені саме для ураження macOS. Потрапляють вони на Macintosh дещо іншим способом, ніж Windows віруси. Зазвичай користувачі самі встановлюють їх, вважаючи корисними додатками і програмами. Тому у цій публікації ми наведемо декілька дієвих порад, як уникнути зараження свого Mac і захистити власні дані.
Не встановлюйте сумнівні програми
Це найважливіша порада! Просте правило обачності часто порушується користувачами, що і призводить до зараження вірусами. Запам’ятайте — програми і утиліти з агресивною рекламою, які переконують вас у своїй корисності та навіть необхідності — у більшості випадків є вірусними. Яскравий тому приклад, програма MacKeeper, яка обіцяє “очистити”, “прискорити”, “оптимізувати роботу” macOS. Але після встановлення, виявляється, що за кожну функцію потрібно платити, а видалити програму практично неможливо. Доводиться миритися з постійною появою повідомлень з вимогою оновити, оплатити та інше. Крім того, за власним розсудом програма може змінювати стартову сторінку браузеру, встановлювати додаткові плагіни. Якщо ви стали жертвою цього шкідливого ПО, то якісно видалити MacKeeper можна у сервісному центрі Apple. Ви можете також ознайомитися з переліком найкращих програм для Mac на нашому порталі.
Налаштуйте стандартні параметри безпеки
Операційна система macOS має вбудовану систему захисту, тому не зайвим буде приділити декілька хвилин власного часу, щоб налаштувати її. У цілому налаштування Gatekeeper та брандмауєру елементарні, та не викликають запитань. Для цього вам потрібно перейти до “Системних налаштувань”, обрати “Захист і безпека”, вкладка “Основні”. Тут ви знайтете налаштування Gatekeeper — вбудованої функції, що блокує встановлення програм від неперевірених розробників. За допомогою “галочок”, ви можете обрати бажані параметри. Рекомендовано відмітити режим “Дозволити використання програм встановлених з App Store та від визначених розробників”. Перейшовши до вкладки “Брандмауєр” можна також увімкнути цей захищений режим, що запобігає прийому вхідних підключень неавторизованими програмами і службами.
Вчасно оновлюйте macOS
Оновлення macOS — це не тільки зовнішні зміни у дизайні інтерфейсу або поява нових функцій. Це у першу чергу виправлення помилок і вразливостей попередньої версії. Програмісти Apple постійно працюють над вдосконаленням macOS та підвищення її захищеності, крім того, для кожного нового апдейту, у спеціальному файлі додається новий список загроз, які були виявлені за минулий період. Такі заходи дозволяють ідентифікувати більшість відомих вірусів, хоча, звичайно, майже щодня з’являються нові види. Тому не ігноруйте прохання системи встановити оновлення, а постійно слідкуйте за тим, щоб версія вашої macOS була самою останньою!
І на останок, якщо ви не хочете наражатися на небезпеку, самостійно встановлюючи програми з інтернет, є інший, зручний та надійний спосіб. Рекомендуємо звернутися до сервісного центру Apple BashMac у Києві, де спеціалісти встановлять усі необхідні програми, видалять віруси, допоможуть почистити на налаштувати ваш Mac!