Операційна система macOS вважається надзвичайно стабільною та надійною. Проте іноді виникають ситуації, коли запущені програми раптово закриваються, «вилітають». Особливо прикро, якщо це стається у процесі роботи і зміни не зберігаються. Наприклад, при обробці зображення у Photoshop, монтажі відео, тощо. Розповідаємо про основні причини та методи вирішення.

Недостатні ресурси комп’ютера Mac

Апаратні ресурси МакНайголовнішою причиною збою — є недостатність потужності комп’ютеру для складної роботи. Таке часто зустрічається на старих MacBook, iMac та інших пристроях. Кожна програма має рекомендовані вимоги до апаратних ресурсів, якщо вони нижчі — можливі періодичні помилки. У більшості випадків, це пов’язано з недостатнім об’ємом оперативної пам’яті, низькою швидкістю HDD диску, слабким процесором. Наприклад, автор даного матеріалу досить часто спостерігав «вильоти» графічних програм на старенькому MacBook Air. При цьому, на більш потужній, сучасній моделі — проблеми відсутні. Якщо наразі немає можливості перейти на нову техніку, допоможе модернізація MacBook Pro Unibody.

Застарілі версії програмного забезпечення

Оновлення програм макосКожна професійна програма час від часу оновлюється, вирішуються проблеми з сумісністю, стабільністю та ін. Тому, якщо софт давно не оновлювався — можливі програмні збої, у такому разі необхідне оновлення програм на Mac. Те ж саме стосується операційної системи, можливо встановлене ПЗ не відповідає вашій версії. Потребується оновлення на останню сумісну версію macOS.

Проблема Kernel_task

Кернет таск на МакДаний вбудований процес керує температурою комп’ютера Apple, автоматично регулюючи навантаження на систему. Але, у випадку механічного пошкодження, наслідків залиття рідиною — у системному «Моніторі» може спостерігатися Kernel_task 100% або більше. Це означає, що деякі компоненти вийшли з ладу, тому функція працює некоректно, значно обмежуючи ресурси пристрою. Як результат, спостерігаються зависання, «гальмування», раптове завершення програм. Знадобиться професійна діагностика MacBook та компонентний ремонт.

Отримати якісну перевірку техніки Mac та вирішення будь-яких поломок, ви можете у сервісному центрі Apple BashMac Київ.