На відміну від нових, зарядні пристрої для MacBook попередніх поколінь (MagSafe 1, 2) мають вбудований шнур. Нерідко він пошкоджується: розривається, переламується, оголюється. Іноді його навіть гризуть домашні тварини! У такому разі заряджати ноутбук неможливо, або ж небезпечно. Пропонуємо розібратися у варіантах ремонту та заміни кабелю.

Типи пошкодження шнура зарядки MacBook

Вкорочення шнура МагсейвВ залежності від конкретного випадку, кабель може повністю відірватися, переломитися, або ж втратити ізоляційний шар. Наразі Apple робить текстильну оплітку шнура, але раніше вона виготовлялася з «екологічного матеріалу», який через деякий час починає тріскатися та облазити. Також важливо розуміти де саме стався обрив: ближче до блоку живлення, або ж до магнітного конектору. Від цього залежить варіант ремонту:

  1. вкорочення кабелю MagSafe;
  2. повна заміна шнура з конектором.

Що таке вкорочення? Це означає, що адаптер розбирається, частина пошкодженого шнура відрізається, після чого він наново припаюється. Тобто провід стає дещо коротшим, але залишається повністю працездатним. Звичайно такий варіант підходить для випадків, коли обрив стався ближче до основи.

Заміна кабелю МагсейвЯкщо ж пошкодження знаходиться у середній частині кабелю, або ближче до конектора — необхідна заміна на новий. Зверніть увагу й на те, що окремо міняти магнітний роз’єм не рекомендовано (хоча вони є у продажу). Це пов’язано зі складністю такого ремонту, крім цього важливо підібрати сумісний, з правильною потужністю.

Поради до покупки кабелю MagSafe

Купити провід Магсейв 1, 2Зі свого боку, ми рекомендуємо не експериментувати з самостійним ремонтом, а звернутися до сервісного центру для якісного ремонту зарядки MacBook. Замовити цю послугу можливо у сервісному центрі Apple BashMac Київ. Якщо ж ви бажаєте купити новий шнур звертайте увагу на такі показники:

  • Якість кабелю. Найкраще придбати оригінал (якщо знайдете у продажу), він більш еластичний та довговічний.
  • Потужність конектору. Саме у ньому «прошита» інформація для кожної конкретної моделі. Тобто потужність шнура повинна співпадати з потужністю зарядного адаптеру. Дізнатися цю інформацію можливо за маркіровкою на зарядці.

Це найголовніші поради, зичимо щоб ваша техніка працювала справно!