Окрім роботи у різноманітних програмах, комп’ютер Apple виконує ще одну важливу функцію — це доступ до мережі інтернет. Не секрет, що левову частку часу ми проводимо саме за переглядом інтернет сайтів, магазинів, різноманітних сервісів. Для зручного доступу до них використовується браузер — спеціальна програма для пошуку і перегляду інформації зі всесвітньої мережі. Сьогодні ми оглянемо найкращі варіанти софту для використання на MacBook.

Топ-браузери для macOS

Google Chrome

Гугл Хром МакосНайпопулярніший браузер у світі, що має версію і для Мак. Успішність даної програми, багато у чому досягається інтеграцією з іншими продуктами Google. Наприклад, пошта Gmail, Google Play, Google Drive (Документи), Перекладач, та інші. Таким чином увійшовши у свій акаунт, ми отримуємо доступ до всіх інструментів, збережених даних, встановлених додатків, налаштувань, тощо. З недоліків браузеру слід згадати про досить високе споживання ресурсів комп’ютеру, тому на старих, слабких пристроях він може призводити до зависань, повільної роботи. Якщо ресурсів достатньо — ці проблеми зникають.

Завантажити Chrome для Mac

Apple Safari

Сафарі для макНа друге місце ми поставили саме цей браузер, адже він вже вбудований у систему macOS. Ще декілька років тому, даний продукт викликав масу нарікань через слабкий функціонал, велике навантаження на систему, застарілий дизайн. Проте, розробники провели значну роботу, тому у нових версіях macOS (починаючи з Monterey), браузер став більш гнучким та зручним. Змінився інтерфейс, оновився вигляд вкладок та поля пошуку, покращилася швидкість, безпечність та стабільність.

Інструкція щодо оновлення Safari

Mozilla FireFox for Mac

ФайрФокс для МакМожливо ви пам’ятаєте ті часи, коли FireFox був встановлений майже на кожному комп’ютері. Нажаль, розробка цього браузеру значно сповільнилася, а на ринку з’явилися нові конкуренти. Це призвело до зниження популярності програми, але наразі вона продовжує розвиватися. Головна перевага FireFox у акценті на приватності та захисті персональних даних користувача. Наприклад, він не відслідковує ваші пошукові запити, блокує трекери, куки, скрипти-криптомайнери. Має велику кількість додатків, додаткових інструментів та можливість налаштування інтерфейсу.

Завантажити FireFox

Браузер Brave macOS

Брейв браузер МакДосить новий продукт від студії Brave Software, який з’явивися у 2015 році та активно розвивається. Це зручний, мінімалістичний браузер, який також приділяє велику увагу безпеці даних. Крім того, він має низку унікальних інструментів, наприклад, відключення геолокації користувача, блокування куків, реклами та ін. Відмітимо також високу швидкість роботи, постійні оновлення.

Завантажити Brave на Мак

Браузер Vivaldi for Mac

Вивальді макосЩе один новий продукт, який пропонує величезну кількість варіантів налаштувань зовнішнього вигляду та інструментів. Самі розробники називають його «максимально швидким та інтуїтивно-зрозумілим». Унікальність функціоналу полягає у тому, що можливо налаштувати дизайн інтерфейсу за власним смаком, групувати вкладки, створювати користувацькі сценарії, використовувати «гарячі клавіші».

Завантажити Vivaldi

Всі ці браузери можливо інсталювати самостійно, або ж звернутися до сервісного центра Apple BashMac у Києві для швидкого встановлення будь-яких програм на MacBook.