В процесі експлуатації комп’ютера Мак (MacBook, iMac та ін.), може статися поломка клавіатури, або окремих клавіш. Як правило, причиною стає залиття рідиною, удар, падіння ноутбуку. Звичайно, у такому разі краще відразу звернутися до сервісного центру для відновлення MacBook після води. Проте, не завжди є можливість оперативно провести ремонт, а користуватися лептопом потрібно. На щастя, розробники macOS передбачили таку можливість.

Що таке «клавіатура доступності» в macOS, як її відкрити?

Клавіатура доступності МакосОпераційна система Mac має вбудовану віртуальну клавіатуру, якою можливо користуватися завдяки трекпаду або миші. Це дозволяє:

  • Налаштовувати параметри системи, наприклад, яскравість підсвічування екрану, рівень гучності динаміків, відтворення музики, відео, та інше.
  • Набирати текст з додатковими варіантами вводу. Тобто, при наборі будуть показуватися варіанти слів, які можливо обрати для підвищення швидкості друку.
  • Налаштувати пунктуацію, правила написання заголовних літер, пробілів, тощо (необхідно натиснути «Опції панелі» та обрати «Введення»).
  • Керувати панелями (вікнами) клавіатури. Для цього переходимо до «Опції панелі» — «Панелі інструментів».

Таким чином, навіть якщо фізична клавіатура Мак вийшла з ладу, можливо деякий час використовувати віртуальну.

Як включити екранну клавіатуру МакДля того, що активувати «екранну клавіатуру» на Mac виконайте такі дії:

  • Клацніть на іконці «Системні параметри» – «Універсальний доступ» («Доступність») — «Клавіатура».
  • Переходимо до вкладки «клавіатура доступності» та ставимо галочку напроти «включити». У цьому вікні також можливо налатувати панелі.
  • Відкриту віртуальну клавіатуру можливо переміщувати по екрану простим перетягуванням, змінювати її розмір. Для того, щоб закрити — натисніть «Х» у лівому куті клавіатури, для звертання, натискаємо символ «—». Щоб повністю відключити — повертаємося до пункту «Доступність» та знімаємо галочку.

Ремонт клавіатури MacBook

Заміна клавіатури та клавіш на МакбукНаведеним вище способом можливо деякий час користуватися комп’ютером, проте, це не дуже зручно, тому потребується ремонт або заміна клавіатури на Макбук. В залежності від типу поломки, це може бути як чистка від наслідків вологи, так і заміна окремих клавіш MacBook. Замовити ці послуги у Києві можливо звернувшись до сервісного центру Apple BashMac.