Нещодавно ми робили огляд macOS Ventura, її нового функціоналу та сумісності в моделями Mac. Проте, перші версії операційних систем, як правило мають недоліки, проблеми зі стабільністю. Наразі Apple випустила перший публічний апдейт, який покликаний не тільки вирішити помилки, але й пропонує додаткові функції.

Що таке додаток Freeform?

Додаток Freeform на МакХоча розробник анонсував появу даного розширення ще раніше, але воно стало доступним тільки з поточним оновленням. Насправді, додаток дуже цікавий та корисний, особливо в умовах віддаленої роботи. Річ у тім, що це не що інше як «вільна дошка» на яку можливо прикріпляти фото, текстові замітки, стікери, різноманітні форми, посилання та інше. Таким чином, Freeform використовується для загальної командної роботи, адже кожен член має змогу у режимі реального часу отримати до неї доступ. Програма дозволяє створювати незліченну кількість «дошок» та ділитися ними з до 99 інших людей. Нагадаємо, що даний додаток також підтримується iPhone та iPad, доступ отримується через запрошення на пошту.

Наскрізне шифрування даних в iCloud

Шифрування даних в Макос ВентураІншим за значенням нововведенням є поява «наскрізного шифрування» для багатьох типів даних. Зауважимо, що фунція має опціональний характер, тобто кожен вирішує чи активувати її. Принцип роботи можливо коротко описати так: ключі дешифрування зберігаються не на сервері Apple, а на вашому пристрої. Це особливо важливо для тих, хто побоюється «зливання» даних зі стороннього серверу. З іншого боку, відновити дані при втраті паролю, Епл вже не допоможе. Тому, як кажуть, «на свій страх та ризик». Зазначимо, що «наскрізне шифрування» поки що доступне тільки у США, проте очікується розширення географії у 2023 році.

Як оновитися на macOS Ventura 13.1?

Як оновитися на Макос ВентураОкрім наведених змін присутньо чимало інших, у більшості вони забезпечують стабільність роботи операційної системи. Тому ми радимо оновити свою версію ОС. Зробити це дуже просто:

  • Відкрийте «Системні параметри» — «Основні» — «Оновлення ПЗ».
  • Натисніть кнопку «Оновитися зараз».
  • Дочекайтеся завантаження файлу (близько 1 ГБ) та закінчення процесу оновлення.

Отримати послугу встановлення останньої версії macOS на MacBook у Києві ви можете завітавши до сервісного центру Apple BashMac.