На щорічній конференції WWDC Apple презентувала новий MacBook Air M2, а також оновлену версію операційної системи. Вона отримала назву Ventura (округ у штаті Каліфорнія США). Розповідаємо про її найцікавіші функції.

Сумісність macOS Ventura

Сумісність Макос Вентура

За традицією, на нову версію системи зможуть оновитися не всі, лише власники достатньо нових Mac. Повна підтримка macOS 13 забезпечується на таких пристроях:

  • iMac 2017 та пізніше;
  • Mac Pro 2019 та пізніше;
  • iMac Pro 2017;
  • Mac Studio 2022;
  • MacBook Air 2018 та пізніше;
  • Mac mini 2018 та пізніше;
  • MacBook Pro 2017 та пізніше;
  • MacBook 2017 та пізніше.

Функціонал macOS Ventura

Функції Макос Вентура

Нововведень дійсно багато, проте ми зупинимось на найзначніших.

Багатозадачність (Stage Manager)

Stage Manager Макос

Раніше переключатись між програмами та запущеними процесами було досить зручно з Dock. Але цього разу Apple вирішила ще більш спростити процедуру. Саме для цього, у лівій стороні екрану будуть відображуватися відриті програми у вигляді напівпрозорих мініатюр. Тобто ви у будь-який час зможете контролювати та відслідковувати запущені процеси. Наприклад, можливо поставити відео на рендеринг, одночасно вирішуючи інші завдання. За необхідності, достатньо клікнути на значку, щоб перейти до програми.

iPhone у ролі веб-камери

Айфон як камера Мак

Одна з найцікавіших функцій — це можливість використовувати iPhone замість вбудованої камери Mac (Continuity Camera). При цьому, не потрібно підключати телефон кабелем, macOS Ventura автоматично розпізнає смартфон та з’єднується по бездротовому зв’язку. Для використання iPhone буде додатково випущено спеціальний тримач, який одягається зверху на дисплей.

Відміна відправки email

Пошта в Макос 13

Якщо ви користуєтесь вбудованим додатком «Пошта» в Макос, дуже корисною стане функція відміни відправки листа. Тепер можливо «повернути» лист, навіть якщо він відправлений деякий час назад. За умови, що він не був прочитаний.

Розумний пошук Spotlight

Пошук у Макос 13

Вбудованою функцією пошуку інформації на Мак користуються мабуть всі. Через рядок пошуку можливо знайти файли, папки, програми (та запустити їх). Проте, розробник зробив Spotlight ще більш зручним. Тепер він вміє шукати текст на фото та картинках за допомогою технології Live Text, а також надає більш повні результати, включаючи музику, альбоми, TV-шоу, фільми, тощо. Переглядати превью результатів пошуку можливо за допомогою натискання на пробіл (Quick Look). Окрім цього, Spotlight відтепер може визвати годинник, будильник, таймер.

Підтримка Metal 3

Метал 3 Мак

Добра новина для геймерів — тепер macOS 13 підтримує технологію API Metal 3 (MetalFX Upscaling). Це означає, що ігри будуть запускатись у найвищій роздільній здатності, що не тільки покращує якість картинки, але й в цілому продуктивність графіки. Компанія вже анонсувала адаптацію популярних ігор Resident Evil Village та No Man’s Sky.

Швидкий доступ Passkeys

Паролі у Макос Вентура

Нову функцію зберігання та вводу паролів, розробник описав як «облікові дані наступного покоління, більш безпечні, прості у використанні та спрямовані на те, щоб замінити паролі назавжди». На практиці це означає, що облікові дані не потрібно кожного разу вводити, або обирати з запропонованих варіантів. Достатньо використовувати Touch ID або Face ID (на пристроях які обладнані такими сенсорами). При цьому, при регістрації у нових сервісах, система буде автоматично створювати зашифрований ключ доступу, який зберігається на комп’ютері. Стверджується, що підробити його неможливо.

Чому не варто встановлювати бета-версію macOS Ventura?

Хоча нова система була презентована у червні 2022 року, проте її офіційний реліз очікується восени. Наразі доступне встановлення beta-версії macOS 13 для розробників, а трохи згодом вона з’явиться й у публічному просторі. Проте, ми не рекомендуємо встановлювати нову систему до її офіційної появи. В сервісний центр Apple BashMac у Києві, вже зараз звертаються користувачі, у яких виникли проблеми після оновлення на macOS Ventura. Часто процес оновлення зависає, не завершується, або з’являються інші неприємності.

Якщо ви стикнулись з подібними проблемами, рекомендуємо звернутись до сервісу для відновлення macOS.