Домашній або офісний сервер використовується для об’єднання в одну мережу декількох пристроїв Apple, для їх налаштування, обміну файлами, адміністрування, пошти, DNS. Також, локальний сервер можливо використовувати як хостинг для розміщення сайту, вікі-системи, та ін. Коротко розповідаємо про можливості системи.

Інформація про macOS Server

Перший випуск даного програмного забезпечення, як самостійної операційної системи відбувся у 1999 році. Починаючи з 2011 року — функціонал серверу вже входить у стандартну збірку Mac OS, проте для управління та налаштування необхідно було завантажити OS X Server на комп’ютер Mac. Існували також вже передвстановлені версії на Mac mini (до 2014 року) та Mac Pro Server (до 2013 року). У 2022 році підтримка Server була завершена, наразі основний опціонал перенесений у саму систему macOS (починаючи з High Sierra). Проте, все ще є можливість використовувати останню macOS Server 5.12.2, щоправда тільки до версії macOS Monterey.

Читайте про MDM профілі

Як встановити macOS Server

Як встановити Макос СерверХоча дане програмне забезпечення більше не підтримується Apple, проте користувачі, які раніше встановили macOS Server можуть використовувати його й надалі. Вимоги до системних ресурсів комп’ютеру Mac:

  • Версія macOS 12 або вище (до Monterey).
  • Не менше 8 ГБ оперативної пам’яті.
  • 10 ГБ вільного місця на диску.
  • Рекомендовано використовувати саме десктопні комп’ютери (iMac, Mac Pro, Mac mini).

Завантажити macOS Server з App Store наразі неможливо. Але на багатьох файлообмінниках можливо знайти останню версію. Після встановлення необхідно відкрити програму, натиснути «Далі», ввести логін та пароль адміністратора, після чого доступне налаштування.

Отримати допомогу у встановленні macOS Server або керування MDM-профілями ви можете у сервісному центрі Apple BashMac Київ.