Усі шанувальники Apple з великою цікавістю сприйняли появу голосового помічника Siri ще у iOS 10. Як наголошувала корпорація, Siri — це не просто голосовий помічник, з часом його функції будуть лише удосконалюватися і розширюватися, роблячи керування комп’ютером все простішим. За суттю, Siri повинна стати свого роду штучним інтелектом, який допомагатиме власникам продукції Apple швидко та комфортно вирішувати будь які завдання. Пройшло вже декілька років з моменту появи голосового помічника, які ж зміни відбулися за цей час?

Розвиток Siri не був надто стрімким, на разі алгоритми програми майже не змінилися. Голосовий помічник як і раніше виконує прості команди, більшість з яких потрібно знати напам’ять. Крім того голос робота теж бажає кращого — у ньому явно чутні механічні нотки, без натяку на емоційність. Але хоча б це, інженери Apple на разі виправляють! Як свідчать професійні публікації розробників Siri, на даний час програма проходить інтенсивне навчання “людському” голосу. При цьому, змінився підхід до навчання, якщо раніше для функціонування голосового помічника записувалися голоси людей, то цього разу… Навчанням Siri займається штучний інтелект!

Голос для Siri синтезується комп’ютером, що виявилося більш ефективним, хоча і довшим процесом. Інженери вже пообіцяли, що зовсім скоро помічник заговорить справжнім людським голосом! Що ж, чекаємо результату експерименту.