Для більшості користувачів macOS буде не зрозуміло, навіщо на Mac встановлювати ОС Windows? Адже однією з основних причин відмови від ПК стала саме недосконалість і вразливість Windows. Але існують випадки, коли без встановлення операційної системи від Microsoft не обійтись. Адже існує ціла низка професійних програм, які не мають аналогів для macOS!

Можна довго сперечатись, як утворилась подібна ситуація, але факт залишається фактом — деякі виробники програмного забезпечення принципово не забезпечують сумісність власного продукту з macOS. Найбільш вірогідно, що причиною є геополітична боротьба двох технологічних гігантів за вплив на споживача. Деякі експерти припускаються думки, що якби усі виробники ПО адаптували власні програми одразу для обох систем — це стало б початком кінця ОС Windows як такої. Адже багато прихильників Apple наразі вимушені користуватися операційною системою конкурента задля вирішення професійних задач. Хоча, слід визнати, що на практиці зустрічаються і такі користувачі Mac, яким комфортніше працювати з Windows. Як би там не було, у цій статті ми розглянемо способи встановлення Windows на комп’ютери Apple.

На даний момент існують два найпопулярніші варіанти запуску Windows на Mac. Це використання вбудованої у macOS програми Boot Camp, або створення віртуального середовища за допомогою сторонніх програм, таких як Parallels Desktop. Розглянемо переваги і недоліки обох варіантів.

Встановлення Windows через Boot Camp

Як ми вже писали, Boot Camp — це вбудована у систему macOS програма, що дозволяє встановити Microsoft Windows на Mac. Принцип її дії полягає у поділі диску комп’ютеру на декілька розділів. Для ОС Windows створюється окремий логічний розділ, на якому програма забезпечує необхідне середовище для ініціалізації і функціонування файлової системи NTFS/FAT32. У свою чергу, щоб завантажитися з необхідної операційної системи, потрібно кожного разу вимикати або перезавантажувати комп’ютер, та на етапі входження обирати macOS або Windows.

Щоб встановити ОС Windows через Boot Camp знадобиться ISO образ установочного диску необхідної версії Windows, флешка не менш ніж на 16 гігабайтів, та не менше 55 гігабайтів вільного місця на диску комп’ютеру. Процес встановлення детально описаний на офіційному сайті Apple, тому перераховувати необхідні кроки не будемо. Які переваги і недоліки даного способу?

Переваги Boot Camp

  • При завантажені з необхідної системи, усі ресурси комп’ютеру будуть забезпечувати її роботу. Це особливо актуально для застарілої техніки Apple з невисокою продуктивністю;
  • Не потрібно купувати додаткове ПО, Boot Camp вже вбудований у вашу систему macOS.

Недоліки Boot Camp

  • Неможливо користуватися обома системами одночасно. Необхідно кожного разу перезавантажувати комп’ютер, щоб обрати необхідну операційну систему;
  • Програма розділяє системний диск на розділи, де під Windows відводиться левова частка усього об’єму.

Встановлення Windows за допомогою Parallels Desktop та інших програм віртуалізації

Іншим, навіть біль популярним способом встановлення операційної системи від Microsoft, є використання спеціальних програм віртуалізації. Найвідомішою з них є програма Parallels Desktop, тому розглянемо принцип роботи на її основі. Отже, Parallels Desktop — це стороння програма, яка призначена для створення необхідного віртуального середовища для встановлення Windows на Mac. На перший погляд призначення програми повністю ідентичне вбудованій Boot Camp, але принцип досягнення результату у них кардинально різниться.

На відміну від Boot Camp, Parallels Desktop не розділяє внутрішне сховище комп’ютеру на розділи, замість цього створює віртуальний розділ, або іншими словами — віртуальну машину з потрібним програмним середовищем для функціонування ОС Windows. Виглядає це напрочуд просто — Windows запускається прямо у macOS як звичайна програма, та має велику кількість гнучких налаштувань. Таким чином запустивши Parallels Desktop ви отримуєте систему у системі, можете користуватися ними паралельно, без перезавантаження комп’ютеру. Купити і завантажити програму можна на офіційному сайті Parallels Desktop. Звісно для встановлення Windows знадобиться також інсталяційний диск.

Переваги Parallels Desktop

  • Просте та комфортне користування, у будь який момент ви можете перемкнутись на необхідну систему, працювати одночасно у двох;
  • Економія пам’яті на диску комп’ютеру, ОС Windows займає рівно стільки місця, скільки потрібно для її файлів та встановлених програм;
  • Віртуальний образ Windows можна скопіювати, перенести на інший комп’ютер, видалити.

Недоліки Parallels Desktop

  • При роботі одночасно у двох системах, ресурси комп’ютеру рівномірно розподіляються між ними. Тому для попередніх моделей Mac з низькою продуктивністю, цей спосіб встановлення Windows може не підійти. Усі ж сучасні моделі Apple Mac відмінно справляються з завданням;
  • Parallels Desktop — це платна програма, актуальні ціни ви знайдете на офіційному сайті.

Висновки

Ми розглянули два варіанти встановлення ОС Windows на Mac. Обидва способи мають відносні переваги і недоліки. У цілому, якщо ви користуєтеся попередніми моделями комп’ютерів і ноутбуків Mac, які мають скромні показники продуктивності, найкращим буде обрати Boot Camp. З іншого боку, якщо ви є власником одної з сучасних моделей Mac (з 2015 року), тоді набагато комфортнішим і функціональним буде користування Windows через Parallels Desktop. Адже це дозволить швидко перемикатись між операційними системами, індивідуально налаштовувати їх, копіювати та переносити свій віртуальний образ ОС Windows. У наступних публікаціях ми розповімо як встановити на Apple Mac такі популярні програми як Revit, 3DS Max, CorelDRAW, Rhinoceros та ін.

Вcтановлення Windows на Mac

Швидке, професійне встановлення ОС Windows на Apple Mac через Parallels Desktop або Boot Camp!