У операційну систему macOS вбудовано стандартний додаток «Фото» для зберігання зображень, їх редагування, створення колекцій. Саме туди імпортуються фотографії з телефона, також у додаток можливо перемістити будь-яке зображення простим перетягуванням файла. При цьому, створюється копія, тобто оригінал залишається недоторканим. Взагалі, про тонкощі використання додатку «Фото», ми писали у окремому матеріалі.

Проте, мало хто з користувачів Mac знає, де фізично знаходяться фотографії на комп’ютері. Тобто ми їх імпортуємо і переглядаємо у інтерфейсі додатку. Але, на диску є конкретне місце де саме вони зберігаються. Іноді виникають ситуації, коли необхідно змінити директорію, наприклад, перенести медіатеку у інший розділ диску, або на зовнішній накопичувач. Це може знадобитися, якщо місця на вбудованому SSD-диску не вистачає для зберігання великою кількості зображень. Тож можливо змінити місце їх фізичного розташування. Як це зробити — читайте далі.

Кращі програми для перегляду фото у macOS

Перенос медіатеки Photos на Mac

Вміст photo library macOS

У першу чергу знайдемо де саме зберігаються всі зображення з додатку «Фото». Для цього необхідно пройти таким шляхом: Finder — Перехід — Комп’ютер — диск «Macintosh HD» (якщо назву не було змінено) — Користувачі — ваш User Name — Зображення. У цій папці ви знайдете папку «Photos Library». Саме у ній зберігаються всі фотографії. Але це не просто папка, а директорія. Якщо ви бажаєте переглянути файли у ній — клікаємо двома пальцями на трекпаді (права кнопка миші), та у меню файла обираємо «Показати вміст пакету». У папці «Originals» знаходяться всі оригінали зображень. Проте, редагувати, або виконувати будь-які дії з ними у такий спосіб не рекомендовано, це необхідно робити безпосередньо у додатку «Фото».

Як змінити місце зберігання фотографій у macOS

Де знаходиться медіатеке фото у макос

Отож, ми знайшли місце де саме зберігаються зображення. Тепер, змінимо це місце на інше, наприклад, на зовнішній диск.

  • Підключаємо зовнішній накопичувач.
  • Переходимо до папки «Зображення» як це було описано вище.
  • Відкриваємо наш зовнішній диск.
  • Перетягуємо іконку «Photos Library» у нього.
  • Очікуємо закінчення переносу файлів.
  • Все, місце зберігання фото змінено!

Тепер залишилося активувати додаток Photos. Для цього просто запускаємо його, та очікуємо коли всі зображення відобразяться у інтерфейсі. Таким нехитрим способом ми перенесли медіатеку фото у інше місце.

Замовити встановлення професійних програм для перегляду або обробки фотографій на MacBook, ви можете у сервісному центрі Apple BashMac Київ.