Ноутбуки Apple, як і будь-які інші працюють від вбудованого акумулятора. Як правило, його заряду вистачає на 10-20 годин роботи, в залежності від моделі лептопу. Звичайно, з часом ресурс комплектуючої знижується, тому необхідна заміна батареї MacBook. Так чи інакше, час від часу ноутбук потрібно заряджати. Спеціально для цієї цілі, кожна модель має сумісний блок живлення. У старших моделях він комплектується кабелем з магнітним роз’ємом MagSafe 1 та 2 покоління, потім з’явилися звичайні USB-C, та нарешті нові версії оснащуються роз’ємом MagSafe 3. Не секрет, що з часом зарядні адаптери та їх шнури виходять з ладу. Щоб цього не сталося передчасно, варто розібратися як правильно ними користуватися.
Зберігання та переноска зарядного адаптеру Mac
Більшість випадків поломки зарядок пов’язані саме з їх неправильною експлуатацією. Наприклад, досить часто кабель рветься, з нього злазить оплітка, або шнур переломлюється у деяких місцях. Чому так відбувається? З тої простої причини, що власник лінується правильно змотувати шнур, не слідкує за його чистотою та справністю. Зверніть увагу як саме ви переносите зарядний пристрій у сумці.
Кабель повинен бути ретельно накручений на блок живлення, при цьому слідкуйте за тим, щоб він не переломлювався у місці підключення. Робити клубок з кабелів, які вільно бовтаються у сімці не варто. Шнур можна накручувати або на спеціальні вушка на блоці, або на його корпус.
При використанні зарядки вдома або офісі, слідкуйте за тим, щоб конектор кабелю не валявся під ногами у бруді, або навіть рідині. Забруднення призводить до окислення, корозії контактів, крім того, цей бруд ми потім заносимо до порту ноутбуку. Також уникайте переломлювання шнура, він повинен лежати рівно та без натягу.
Чи можна залишати блок живлення MacBook у розетці?
Так, ніякої небезпеки це не становить, окрім деяких випадків. Наприклад, якщо напруга у вашій електромережі часто «стрибає» або коливається. Також, не рекомендовано залишати пристрій у розетці під час грози. Загалом, у неактивному стані адаптер продовжує споживати електроенергію, проте у мікроскопічних об’ємах.
Зверніть особливу увагу на температуру зарядного пристрою. Під час заряджання, він може трохи нагріватись, це нормальний процес. Проте, якщо він гарячий навіть у стані спокою, це свідчить про несправність внутрішнього обладнання. Користуватись таким адаптером категорично не рекомендується! Варто задуматись про покупку зарядки Макбук. Ми не радимо використовувати різноманітні перехідники для євророзетки, часто саме вони призводять до поломки.
Ремонт MagSafe для MacBook у Києві
Наостанок, декілька порад. Якщо ваш зарядний пристрій комплектується зйомним кабелем, у разі його пошкодження, аксесуар можливо замінити. Проте, у попередніх моделях шнур інтегрований у зарядний блок, тобто самостійно замінити його неможливо. У такому разі, ви можете звернутись до сервісного центру Apple BashMac Київ, для ремонту MagSafe. У сервісі пропонуються послуги вкорочування кабелю, його повної заміни (оригінал), або ж ремонт блоку живлення.