До появи власних ARM процесорів, на MacBook (Intel) та інші комп’ютери Apple можливо було встановити Віндовс через вбудований асистент Boot Camp. Проте, наразі, така можливість відсутня. Схоже, що на самому початку розробник планував додати цю опцію, але у результаті суперечок з Microsoft відмовився від неї. Тому необхідно пам’ятати, що Boot Camp на нових Mac відсутній! Чи зміниться політика компанії надалі — невідомо. Отож, відповідаємо на популярний запит «как установить Windows 10 на M1»?

Windows 10, 11 на MacBook M1 через Parallels Desktop 18

Parallels Desktop 18 для МакВарто знати, що macOS та Windows працюють у різних файлових системах. У Apple це APFS, а у Microsoft — NTFS. Тому, для того щоб інша операційна система запустилася на Макбук, необхідно створити відповідне програмне середовище. Саме для цього існують програми віртуалізації, одна з найвідоміших — Parallels Desktop. Це програмне забезпечення створює на диску Mac власний розділ у форматі NTFS, після чого відбувається установка Віндовс. Замовити встановлення Windows на MacBook (M1, M2), або актуальної версії Parallels Desktop 18 ви можете у сервісному центрі BashMac Київ.

Windows на Mac M1, M2 через VMware Fusion 13

VMware Fusion 13 для МакІнша, аналогічна «віртуальна машина» має назву VMware Fusion. Принцип її роботи ідентичний — вона вміє створювати середовище для встановлення Віндовс на Мак. Хоча обидні програми дуже схожі, але існують і деякі відмінності. У цілому, процедура установки Parallels Desktop дещо простіша, проте VMware Fusion пропонує більш широкий функціонал, наприклад, для розробки серверних продуктів. Також помічено, що Parallels працює швидше, ніж VMware, а його технічна підтримка та спільнота користувачів — краще розвинута. За вашим бажанням спеціалісти сервісу Apple BashMac допоможуть у встановленні VMware Fusion 13 на Макбук.

Наразі це два найпростіші методи отримати Windows версій 10 та 11 на нові Mac з чіпами Apple Silicon.