Кожного року Apple випускає нову версію операційної системи для Mac. Деякі з них дійсно революційні, покращують інтерфейс, додають нового функціоналу. Інші, пропонують лише «косметичні» зміни та виправлення проблем зі стабільністю. Як би там не було, велика кількість користувачів продовжують використовувати застарілі версії macOS, наприклад Mojave, High Sierra та інші. У даній статті ми розглянемо переваги та недоліки оновлення.

Чому власники Mac не бажають оновлювати систему?

Швидкість роботи МакосЯк ми вже згадували, чимало користувачів продовжують «юзати» застарілі версії операційних систем. Звичайно, якщо у вас досить старий Макбук, встановити нову ОС не вдасться, адже він не підтримує оновлення. Проте, деякі люди навмисне блокують нові версії, зазвичай приводячи такі аргументи:

  • Попередня Mac OS працює швидше, має нижче споживання ресурсів комп’ютеру (особливо якщо їх недостатньо).
  • Подобається інтерфейс старої версії системи.
  • Звичка використовувати класичні програми та додатки, наприклад «Нотатки», «Пошту» та інші, які у нових версіях зазнали змін або взагалі зникли.
  • Можливість працювати у 32-бітних програмах.

До речі, незважаючи на припинення випуску певної версії Макос, Apple продовжує підтримувати її. Періодично приходять апдейти, покликані покращити безпеку та стабільність. Проте, це не стосується зовсім давніх систем.

Недоліки застарілих версій macOS

Сумісність програм для Mac OSВище ми привели деякі суб’єктивні переваги. Але мінусів все ж таки більше. Ось лише деякі з них:

  • Неможливість використовувати нові «фішки» та опції системи. Наприклад, відсутній додаток «Музика», не перемикаються між пристроями навушники AirPods, тощо.
  • Нові версії програм не підтримуються старими Mac OS, тому доводиться шукати та встановлювати старі зі сторонніх ресурсів.
  • Некоректна робота екосистеми Apple. Наприклад, необхідне оновлення системи пошуку «Локатор», спостерігаються проблеми при взаємодії з іншими пристроями, відсутній доступ до деяких фірмових сервісів.
  • Дрібні, але неприємні помилки: не відображаються сучасні емодзі, не відкриваються деякі нотатки, або інші файли створені у нових версіях операційок.
  • Відсутність повноцінної підтримки від розробника, своєчасних апдейтів безпеки, виправлень сумісності, тощо.

Висновки

Користуватися старими версіями системи для Мак можливо ще довгий час. Проте, такий варіант має більше недоліків, ніж переваг, значно ускладнює роботу з сучасним програмним забезпеченням. Тому доцільно своєчасно завантажувати останні апдейти. Замовити встановлення та оновлення macOS на MacBook у Києві ви можете завітавши до сервісного центру Apple BashMac.