Reviewed by:
Rating:
5
On 13 Вересня, 2017
Last modified:24 Квітня, 2022

Summary:

Найкращі програми для архітекторів і дизайнерів інтер'єру для macOS! Як завантажити і встановити програми на Mac, навіть ті що працюють тільки на Windows за допомогою Parallels, Boot Camp!

Архітектор або дизайнер інтер’єру — це одна з тих професій, що тісно пов’язана з користуванням комп’ютером та спеціальними програмами. Давно минули ті часи, коли образ архітектору пов’язувався з олівцем та лінійкою, натомість зараз, кожний поважаючий себе спеціаліст просто повинен вміти користуватися спеціалізованим софтом.

Так склалося, що деякі найпопулярніші програми працюють тільки на Windows, що завдає неабияких незручностей користувачам macOS. Проте не усе так сумно, у цій статті ми розповімо про те як встановити та користуватися будь якими графічними програмами на Mac, у тому числі за допомогою Boot Camp та Parallels.

На самому початку, давайте перерахуємо найвідоміші графічні програми для проектування та візуалізації. Почнемо з професійних програм, які підтримуються macOS: SketchUP, ArchiCad від Graphisoft, Adobe PhotoShop CC. А також любительські програми, які також користуються популярністю: Live Interior 3D Pro, Sweet Home 3D Mac, Live Home 3D. До окремої категорії віднесемо програми, які працюють тільки на Windows: 3DSMax, V-ray 3.40 (як плагін для 3DSMax), Corona Render (як плагін для 3DSMax), Revit от Graphisoft. Проте, хоча ці програми не підримуються macOS, та є декілька способів встановити Windows на Mac, та користуватися ними у своє задоволення.

Нижче ми розглянемо кожну з професійних програм для архітекторів та дизайнерів інтер’єру, а також спосіб її становлення.

ArchiCad для macOS

Мабуть найпопулярніша та найнеобхідніша програма для архітекторів. ArchiCad — це програмний пакет для моделювання архітектурно-будівельних конструкцій, меблів, елементів ландшафту та ін. Програма працює за принципом інформаційного моделювання, при якому користувач фактично створює будівлю, використовуючи характеристики реально існуючих предметів інтер’єру і будівельних матеріалів. Після етапу проектування, програма візуалізує готовий об’єкт, та дозволяє вилучити з нього усі необхідні дані для реального будівництва. Актуальні версії ArchiCad для встановлення: 21, 20, 19, 18 (з 2013 по 2017 роки).

SketchUP Pro

SketchUP — це відома програма для простого 3D моделювання, яка володіє низкою особливостей. У першу чергу, це майже відсутність попередніх налаштувань, усі геометричні характеристики задаються за допомогою клавіатури у спеціальному полі Value Control Box. Крім того, за чутками розробник навіть запатентував інструмент під умовною назвою “тягни-штовхай”, який дозволяє будь яку площину “витягнути” в бік, та створити нові бокові стінки. Існують дві версії програми: безкоштовна SketchUP Make (для некомерційного використання), та повнофункціональна SketchUP Pro. На даний момент можна встановити актуальні версії SketchUP 2015, 2016, 2017 років.

Adobe PhotoShop CC (для Mac)

Хоча Adobe PhotoShop CC не є суто архітектурною програмою, проте досить часто використовується спеціалістами для роботи з растровою та векторною графікою. Версія “CC” створена для роботи під macOS, та судячи з інформації на офіціальному сайті Adobe, має цілу низку переваг перед “CS6” для Windows. Програма є лідером ринку графічних редакторів, та найвідомішим професіональним рішенням для роботи з растровою графікою у світі. На сьогодні можна скачати та встановити останню версію PhotoShop CC 2017.1.1

Autodesk 3ds Max + Parallels або Boot Camp (для Mac)

Як зазначалося вище, 3ds Max являється програмою, яка на жаль не підтримує операційну систему macOS, натомість працює тільки на Windows. Autodesk 3ds Max — це потужна програма для створення і редагування тримірної графіки, містить широкий список сучасних інструментів для художників і спеціалістів в області мультимедіа. А також часто використовується архітекторами та дизайнерами інтер’єрів для рендерингу та візуалізації об’єктів.

Для роботи 3ds Max на macOS, знадобиться встановлення програми віртуалізації, яка дозволить встановити Windows на Mac. Після того як Windows запрацює на вашому Mac, ініціалізація і робота у Autodesk 3ds Max не викличе проблем. Найпопулярніша віртуальна машина для macOS, це програма Parallels Desktop, за допомогою якої можна одночасно користуватися обома операційними системами. Як правило у нових моделей MacBook Pro (з 2015 року) вистачає потужності працювати з 3ds Max під Parallels. Для інших, менш потужних моделей можливо встановлення Windows за допомогою вбудованої програми Boot Camp. Більш детально про нюанси встановлення ми писали у статті Як встановити Windows на Apple Mac?

Крім встановлення 3ds Max на macOS, вам можуть знадобитись і додаткові плагіни для якісної візуалізації. Найпопулярніші з них це V-ray 3.40 та Corona Render 1.5.2, 1.5.1.

Autodesk Revit + Parallels або Boot Camp (для Mac)

Спеціалізована програма, або цілий програмний комплекс Autodesk Revit, призначений для проектувальників та архітекторів, які проектують несучі конструкції та інженерні системи будівель. Як і у випадку з попередньою програмою, на жаль, Revit не підтримує macOS, працює тільки на Windows. Тому, якщо ви хочете користуватися нею на Mac, спочатку доведеться встановити операційну систему Windows через Parallels Desktop або Boot Camp, і тільки потім програму Autodesk Revit. Зазначимо, що для сучасних потужних комп’ютерів та ноутбуків Apple, не є проблемою одночасна робота у двох операційних системах.

Вcтановлення архітектурних програм на Mac

Встановлення ArchiCad для macOS, SketchUP Pro, Adobe PhotoShop CC, Autodesk 3ds Max, Autodesk Revit + Parallels або Boot Camp у Києві!

 

У цій статті ми розглянули найпопулярніші професійні програми для проектування та візуалізації. Крім них, існує низка простіших аматорських програм, якими користуються любителі або початківці. Як бачимо, деякі архітектурні програми не можуть бути встановлені у операційну систему macOS. Проте, ця проблема вирішується досить просто — потрібно лише встановити Windows на Apple Mac як додаткову систему. Нагадаємо, що у київському сервісному центрі Apple BashMac вам завжди допоможуть з встрановленням програм для архітекторів на Mac! Бажаємо успіхів у реалізації найкращих архітектурних проектів!