Усіх користувачів, що займаються створенням відео, можна привітати з появою нового еффективного відео-кодеку HEVC! Не секрет, що більшість майстрів з монтажу відео користувалися популярним кодеком H.264, але як кажуть, нема межі досконалості. Новий кодек H.265 ще краще справляється з стисненням відео, що позитивно позначається на його “вазі”. На останній конференції WWDS 2017 компанія Apple презентувала новинку на ринку відео обробки кодек HEVC!

Не тільки для професіоналів відеомонтажу задовольнить таке оновлення. Річ у тім, що формат відео 4K та 5K отримує все більше розповсюдження. А зважаючи на високу якість відео, об’єм файлів наразі є досить високим. Це позначається як на швидкості завантаження таких відео-файлів, так і на проблематичності його зберігання на комп’ютері. Apple як завжди стала на шлях інновацій та оперативно відреагувала на потребу ринку. Завдяки новому рівну стиснення відео, його об’єм значно зменшився.

У Apple вже встигли оголосити, що використання H.265 дозволить зменшити розмір до 50% від оригінального файлу, при цьому якість відео не постраждає.

Є щоправда деякі умовності. Наприклад, новий кодек не зможе працювати з поточною версією macOS Sierra, натомість у macOS High Sierra, яка з’явиться на ринку 25 вересня 2017 р., вже додана його підтримка. Хоча, напевно, і для попередніх версій з’являться оновлення для роботи HEVC.

Журналісти порталу 9to5Mac протестували роботу кодеку H.265, у результаті, він дійсно краще справився з стисненням відео, файл виявився на 22% менше ніж у попередньому H.264. Хоча і час експорту був довшим майже у два рази. Що ж, будемо спостерігати і надалі за розвитком нового формату.

H.264

H.265