Екосистема Apple пропонує величезну кількість сервісів та функцій. Всі вони працюють через хмарне сховище під назвою iCloud. Наприклад, на Мак можливо синхронізувати контакти, календар, нотатки, фото, паролі та багато чого іншого. А також користуватися функціоналом додатку «Локатор» для пошуку, блокування, подання звукового сигналу при втраті пристрою. Окрім цього, можливо використовувати віддалений диск на сервері для зберігання файлів, які будуть доступні на будь-якому девайсі з вашим Apple ID. Розповідаємо як включити та налаштувати цю зручну опцію. Отримати допомогу у встановлені або оновлені macOS на MacBook ви можете у сервісі BashMac Київ.

Як активувати iCloud Drive в macOS?

Налаштування Папка iCloud Drive МакосДля того щоб включити віддалений диск, необхідно виконати декілька простих кроків.

  • Перейдіть до системних «Параметрів» на Мак.
  • У верхній частині вікна, поряд зі своїм ім’ям натисніть на іконці Apple ID. Примітка. Якщо ви не увійшли у свій обліковий запис Apple ID необхідно ввести логін та пароль.
  • Оберіть у лівій панелі пункт «iCloud».
  • Поставте галочку напроти iCloud Drive і натисніть на кнопку «Параметри».
  • Відмітьте додатки та програми які можуть зберігати файли у хмарному сховищі. Особливу увагу зверніть на пункт «Робочий стіл і Документи». Якщо активувати його, то всі файли з робочого стола і папки «Документи» будуть автоматично завантажуватися в iCloud Drive, та будуть доступні з будь-якого зв’язаного пристрою Apple.

Використання iCloud Drive на Mac

Папка iCloud DriveПісля активації віддаленого диску, на ньому можливо зберігати файли різних форматів, документи, тощо. Таким чином, перемістивши дані у хмарне сховище, ви з будь-якого місця при підключенні до інтернет можете переглядати їх, редагувати, копіювати на комп’ютер. Це дуже зручно, якщо, наприклад ви користуєтеся декількома комп’ютерами (робочим, домашнім). Можна сказати, що iCloud Drive — це певний аналог файлообмінника, або зовнішнього диску для MacBook. Для доступу до файлів:

  • Відкриваємо Finder.
  • У лівій панелі натискаємо на iCloud Drive.
  • Бачимо всі створені папки та збережені файли.
  • За необхідності просто перетягуємо або копіюємо туди нові дані.
  • Якщо потрібно перемістити деякі з них на диск Mac — перетягуємо їх на робочий стіл або у будь-яку іншу папку.

Скільки місця пропонує iCloud Drive?

Тарифні плані iCloud DriveЗа замовчуванням, кожному новому акаунту Apple ID надаєтья 5 гігабайт місця у хмарному сховищі. Цього достатньо для зберігання невеликих файлів та документів. Якщо ж необхідно більше місця — можливо оформити підписку на тарифний план iCloud+ (до 50 ГБ). Робиться це так:

  • Переходимо до системних «Параметрів» на Мак.
  • У верхній частині вікна, поряд зі своїм ім’ям натискаємо на іконці Apple ID — iCloud.
  • У нижній частині клікаємо на кнопку «Керувати». В залежності від версії macOS натискаємо на кнопку «Збільшити об’єм сховища», «Змінити тарифний план» або «Купити більше місця». Обираємо необхідну ємність та оформлюємо покупку.

Актуальні ціни на тарифні плани iCloud+ для різних регіонів можливо переглянути за посиланням.

Доступ до iCloud Drive через браузер

iCloud Drive у браузеріОтримати доступ до віддаленого диску можливо з будь-якого браузеру. Переходимо за адресою https://www.icloud.com, вводимо свій логін та пароль Apple ID, обираємо значок iCloud Drive.