З 2020 року розпочалася нова ера комп’ютерів Apple, адже вони почали оснащуватися новими процесорами серії M, замість попередніх Intel. Наразі вся техніка Mac працює саме на таких чіпах, окрім Mac Pro (Intel Xeon W). За цей час з’явилося вже декілька поколінь CPU з різною кількістю ядер продуктивності і графіки, тому розібратися який з них найбільш потужний — досить складно. Сьогодні ми приведемо порівняльну характеристику, щоб виявити переможця.

Ремонт MacBook на M1, M2 доступний у сервісному центрі Apple BashMac Київ.

Модельна лінійка чіпів Apple для Мак

Серія чіпів M1Отже, розпочнемо з короткого історичного екскурсу. На самому початку комп’ютери Mac оснащувалися застарілими процесорами PowerPC, потім з 2006 року вони повністю перейшли на процесори Intel (разом з презентацією MacBook). Такі пристрої випускалися аж до 2021 року, проте останні роки Apple прикладала великих зусиль з винаходу власних чіпів. Причин було достатньо, починаючи з того, що компанія прагнула позбутися залежності від сторонніх виробників, і закінчуючи питаннями оптимізації, енергоефективності, уніфікації пристроїв. Варто зазначити, що цей шлях розпочався з мобільних гаджетів, разом з появою чіпів серії A Bionic. Нарешті зусилля принесли результат, і у 2020 році був презентований перший комп’ютерний процесор на ARM-архітектурі Apple Silicon (M1).

Одною з головних особливостей даних чіпсетів — це вбудована графічна система і об’єднана пам’ять. Дане рішення дозволило значно збільшити пропускну здібність процесорів, скоротити час взаємодії між різними компонентами системи. Простими словами, можливо сказати, що сучасні процесори Apple пропонують «все в одному», на той час як інші виробники вимушені розміщувати на материнській платі окремі компоненти: CPU, GPU, RAM та ін. Таким чином всі обчислювальні процеси і передача даних відбуваються в рамках одного чіпу.

Продуктивність процесорів Apple Silicon

Потужність моделей MacНа момент написання статті, на комп’ютерну техніку Mac встановлюються такі чипи та їх різновиди: M1 (M1 Pro, M1 Max), M2 (M2 Pro, M2 Max), та M1 Ultra. Щодо останнього процесору M1 Ultra, варто зазначити, що він являє собою два об’єднані між собою за допомогою технології UltraFusion чіпи M1 Max. Тобто кількість обчислювальних ядер і ядер графіки подвоюється. Тому прийнято вважати його найбільш потужним, хоча при цьому дещо зменшилася енергоефективність. Для порівняльної характеристики приводимо результати тестування процесорів у Geekbench 5:

Чіп M1 Ultra

  • Результат одноядерного тесту: 1771 балів.
  • Результат багатоядерного тесту: 23369 балів.

Чіп M2 Max

  • Результат одноядерного тесту: 1981 балів.
  • Результат багатоядерного тесту: 15242 балів.

Чіп M2 Pro

  • Результат одноядерного тесту: 1981 балів.
  • Результат багатоядерного тесту: 15079 балів.

Чіп M1 Max

  • Результат одноядерного тесту: 1771 балів.
  • Результат багатоядерного тесту: 12590 балів.

Чіп M2

  • Результат одноядерного тесту: 1943 балів.
  • Результат багатоядерного тесту: 8908 балів.

Чіп M1

  • Результат одноядерного тесту: 1730 балів.
  • Результат багатоядерного тесту: 7708 балів.

Таким чином, на початок 2023 року найпотужнішим процесором є M1 Ultra (Mac Studio), за ним йде M2 Max та M2 Pro. Незважаючи на час, актуальним залишається і M1 Max, який навіть обганяє базовий M2. Наостанок зазначимо, що навіть можливостей MacBook на M1 цілком достатньо для встановлення сучасних програм, навіть з запасом на майбутнє. Тим же хто прагне максимальної продуктивності, рекомендуємо чіпи останніх поколінь.