Власникам сучасних ноутбуків та комп’ютерів Apple відомо, що замінити SSD накопичувач на них неможливо. Виключення складають попередні моделі Retina або Unibody, а також MacBook Pro 13” A1708. Тому, якщо місця не вистачає, існує декілька рішень. Перше — це модернізація, тобто заміна нової материнської плати у топ-конфігурації. Друге — підключення зовнішнього диску для зберігання файлів. Третє — використання хмарного сховища iCloud (потребується покупка додаткового об’єму та стабільне підключення до інтернет). Найпростіший варіант, звичайно покупка портативного накопичувача. Пропонуємо розглянути переваги та недоліки даного способу.

Який зовнішній диск купити для Apple Mac?

ССД диск для МакРинок пропонує велику кількість подібних девайсів, різного типу на об’єму. Проте далеко не всі вони будуть ефективно працювати з Мак. Наприклад, ми не рекомендуємо обирати HDD диски (вінчестери). Незважаючи на низьку ціну та великі об’єми, такі диски досить повільні зважаючи на механічну конструкцію. Тому варто звернути увагу на твердотільні SSD. У такому разі існує два варіанти:

  • Пристрій у зборі, готовий до роботи одразу. Це означає, що його можливо швидко приєднати до комп’ютеру без додаткових аксесуарів.
  • SSD диск + корпус (перехідник) для нього. Тобто окремо купується накопичувач необхідної ємності та зовнішня «кишеня» з кабелем. Можливо використовувати диски різних форм-факторів, наприклад 3,5” або 2,5”.

Корпус (бокс) для диску на МакВибір об’єму залишить від ваших потреб та бюджету, проте ми вважаємо, що оптимальна ємність — від 500 ГБ. Інша важлива особливість — тип інтерфейсу підключення. Не рекомендовано купувати застарілі пристрої, які працюють по стандарту USB 2.0, він досить повільний. Краще обирати швидкість передачі даних USB 3,0 (3,1-3,2). А також перевіряти який роз’єм кабелю використовується: USB-A, USB-Type-C (у залежності від вашої моделі MacBook, iMac та ін.).

Навіщо портативний диск для MacBook?

Як правило, такі пристрої використовуються для зберігання файлів, фотографій, відео та іншого. Проте, це далеко не всі можливості. Наприклад, на портативний SSD можливо легко встановлювати програми, ігри, навіть операційну систему macOS або Windows! Це дуже зручно, адже можна використовувати внутрішній об’єм пам’яті комп’ютеру для найважливішого ПЗ, а інший софт встановлювати на додатковий накопичувач. До речі, купити якісний, швидкий зовнішній SSD диск для Mac, ви можете у сервісному центрі Apple BashMac Київ.