Сьогодні ми розглянемо важливе питання вибору ноутбука для школяра та студента. Не секрет, що для успішного навчання, особливо у реаліях дистанційних уроків — власний комп’ютер для дитини просто необхідний. Проте, у багатьох батьків виникає питання: що купити звичайний ПК або ж Макбук? Давайте порівняємо цю техніку.

Міцність конструкції та надійність

Міцність корпусу ноутбукаОдин з головних параметрів при виборі лептопу для школяра — це загальна міцність. Адже техніка у дітей досить часто падає, зазнає ударів, різноманітних придавлювань, тощо. На нашу думку — MacBook у цьому сенсі значно виграє. Його монолітний корпус повністю виготовлений з алюмінієвого сплаву, тому краще витримує навантаження. Більшість звичайних ноутбуків виготовляються з пластику, при падінні він тріскається, ламаються кріплення, або навіть відколюються цілі шматки. Звичайно, навіть алюміній згинається та утворює вм’ятини, проте він значно міцніший. Щодо ж надійності — це залежить від моделі ноутбуку, техніка відомих брендів стабільно працює довгий час. Макбуки у цьому плані універсальні, незалежно від моделі вони служать довго, а процент механічних поломок значно нижчий ніж у інших виробників. Замовити швидкий ремонт MacBook у Києві завжди можливо у сервісі Apple BashMac.

Продуктивність та автономність

Характеристики ноутбуківНерідко школярам та студентам необхідно працювати у потужних програмах, наприклад, для обробки графіки, відео, програмування. Тому важливим залишається запас продуктивності, тобто можливостей комп’ютера вирішувати складні завдання. Варто обирати техніку з потужним процесором, достатнім об’ємом оперативної пам’яті, великою ємністю диску. У такому разі можливості ноутбуку будуть залишатися актуальними на роки вперед. Зазначимо, що процес вибору Windows ноутбука з високими характеристиками — дещо складніший, зважаючи на велику кількість брендів та моделей.

З MacBook все простіше, лінійка не така широка, а кожна модель має чітке позиціонування. Наприклад, компактний MacBook Air відмінно підходить для широкого кола щоденних завдань, більш потужний MacBook Pro 13 дюймів має запас продуктивності, а професійні MacBook Pro 14 та 16 дюймів — це потужні машини для яких практично не існує обмежень. Досить важливим є і автономність ноутбуку, тобто час його роботи від вбудованого акумулятора. Ми рекомендуємо обирати пристрої, які тримають заряд мінімум 10 годин. Нагадаємо, що сучасні MacBook пропонують набагато вищу автономність: від 18 до 22 годин роботи у режимі перегляду відео та серфінгу в інтернет.

Операційна система і програми

Макос або ВіндовсПорівнювати ОС Windows та macOS досить складно, це цілковито різні системи з власним інтерфейсом та логікою дій. Проте за результатами досліджень — macOS значно стабільніша та безпечніша операційка, вона практично не вразлива для вірусів, рідко піддається програмним збоям та помилкам. Крім того, операційна система Apple частіше оновлюється. Щоправда, Windows може бути вже знайомою дитині, а до macOS доведеться звикати. Проте, це відбувається досить швидко, після чого ніяких проблем не виникає. Важливо також знати, що Макос повністю безкоштовна, та вже містить величезну кількість вбудованих додатків та інструментів. А на Віндовс доведеться встановлювати все необхідне програмне забезпечення. Щодо програм — майже 100% з них оптимізовані і доступні для обох платформ, тому встановити необхідну не викликає складнощів. У нагоді можуть стати послуги сервісного центру BashMac з встановлення, оновлення macOS та програм.

Ліквідність на ринку

Продаж МакбукРано чи пізно, ноутбук необхідно буде оновити, а отже продати поточний. На цей рахунок все однозначно — MacBook більш ліквідні ніж Windows лептопи. Тобто техніка Apple значно менше втрачає у ціні ніж продукція інших виробників. Тому продати Макбук без великої втрати первинної вартості буде легше.