Усі ноутбуки Apple мають вбудовані динаміки, в залежності від моделі їх кількість може відрізнятися. Також на версіях з 3,5 mini Jack роз’ємом можливо підключати дротові навушники та колонки, а у всіх інших — будь-які бездротові навушники, наприклад, AirPods. Проблеми зі звуком спостерігаються досить рідко, проте у деяких випадках, Макбук може стати повністю «німим». Чому так відбувається, та як вирішити несправність — читайте далі у статті.

Перевірка звукової системи Mac

Налаштування звуку в macOSПеред тим, як виправляти програмну помилку, або ж приймати рішення щодо ремонту, варто виконати деякі превентивні міри. Іноді, користувачі банально забувають, що повністю відключили звук на лептопі, або ж він відтворюється у навушниках. Тому:

  • Перевіряємо, чи підключені дротові або бездротові навушники.
  • Переходимо у системні «Параметри» — «Звук» — «Вихід». Дивимося чи вибрані вбудовані динаміки та не стоїть галочка біля «Виключити звук».
  • Підвищуємо гучність кнопкою F12, або ж у «Центрі керування».

Якщо ці кроки не допомагають у вирішенні проблеми, переходимо до наступних.

Перезавантаження Макбук

Як вимкнути МакПерше, що необхідно зробити — це перезапустити Мак. Відключіть від нього всі пристрої, від’єднайте бездротові навушники або динаміки, натисніть на «яблучко» та оберіть «перезавантажити».

Скидання параметрів NVRAM/PRAM на MacBook

Сброс NVRAMУ окремому чіпі на материнській платі комп’ютеру зберігаються дані для швидкого доступу, параметри звуку, роздільної здатності екрана та інше. Програмний збій може призвести до помилки у налаштуваннях, тому рекомендовано скинути параметри до заводських. Детально як це зробити на Макбук ми писали у статті про вирішення проблем з акумулятором. Переходьте за посиланням та виконайте наведену інструкцію.

Компонентний ремонт материнської плати

Компонентний ремонт МакбукНайчастіше поломка аудіосистеми ноутбуку пов’язана з потраплянням всередину рідини, або механічними пошкодженнями після удару, падіння. Нажаль, самостійно виконати перевірку у домашніх умовах неможливо, тому радимо звернутися до сервісного центру Apple BashMac у Києві для професійної діагностики та компонентного відновлення MacBook.

Ремонт, заміна динаміків Макбук

Заміна динаміків Макбук у КиєвіІ нарешті, проблеми з відтворенням звуку можуть відбуватися при поломці одного або відразу декількох спікерів. Як правило, при цьому він не зникає зовсім, але стає тихим, з’являється «хрипіння», шипіння, брязкіт та інші спотворення. У такому разі можливо або відремонтувати, або замінити динамік MacBook.