Ноутбуки Apple відомі тривалим часом автономної роботи від акумулятору. У останніх моделей цей показник складає цілих 18-22 годин у режимі перегляду відео, чого цілком достатньо у більшості ситуацій. Проте, існують випадки, коли навіть цей час необхідно максимально подовжити, наприклад, якщо ви знаходитеся в мандрівці, або ж просто не маєте можливості зарядитися від розетки. Спеціально для цього, в системі macOS існує «Режим заощадження електроенергії», який можливо увімкнути за необхідності. Розповідаємо як це зробити.

Режим «Заощадження електроенергії» на MacBook

Подовження роботи від батареї МакбукДана програмна опція допомагає оптимізувати використання системних ресурсів комп’ютеру для подовження роботи від батареї. Взагалі, функція з’явилася вже давно, проте повноцінно працює на MacBook від 2016 року випуску та вище, з встановленою версією операційної системи macOS Monterey. А з появою macOS 13 Ventura, дещо змінилася процедура налаштування. Тож приводимо інструкцію саме для останніх операційок:

  • Перейдіть у «Системні параметри» на своєму Макбук.
  • У лівій панелі натисніть на розділ «Батарея».
  • Поряд з пунктом «Режим низького заряду», у спливаючому меню оберіть «Лише від акумулятора».
  • У пункті «Стан батареї» натисніть на значок «Інформація».
  • Активуйте опції «Оптимізований заряд заряджання батареї» та «Керувати довговічністю батареї».

Перевірити чи увімкнений енергозберігаючий режим завжди можна просто клацнувши на іконці акумулятору у верхньому рядку меню. Таким чином, ми оптимізуємо розхід енергії батареї, проте варто розуміти, що у такому стані дещо знижується загальна продуктивність MacBook. Адже режим знижує яскравість дисплею, тактову частоту процесору, відключає виконання низки фонових завдань.

Окремо зауважимо, що значно подовжити час роботи ноутбуку допоможе заміна батареї на MacBook. Дану послугу можливо замовити у сервісному центрі Apple BashMac, що у Києві.