Reviewed by:
Rating:
5
On 16 Липня, 2016
Last modified:21 Липня, 2016

Summary:

Що робити якщо зламалася зарядка від MacBook? Не поспішайте купувати нову, адже можна замовити ремонт MagSafe: заміна кабелю, ремонт блоку живлення

Корисна інформація для тих, у кого зламалася зарядка MagSafe!

Зручні, естетичні зарядні пристрої MagSafe користуються неабиякою любов’ю власників MacBook. Невеликий, компактний розмір, мінімалістичний, стильний дизайн і зручне підключення до ноутбуку — вигідно вирізняє зарядки Apple з поміж інших виробників. Більш того, корпорація завіряє, що використовує у виробництві зарядних пристроїв найбільш екологічно чисті матеріали!

Беззаперечно, усі ці факти свідчать на користь зарядного пристрою. Але технології все ще залишаються недосконалими, тому зручність і екологічність пристрою йдуть на шкоду його довговічності. Найчастіше у MagSafe виникають проблеми з кабелем: він рветься, перетирається, оголюється. Крім того, мабуть він особливо “смачний” для кішок, собак, а іноді і дітей!

Слід пам’ятати, що зарядкою з пошкодженим кабелем не можна користуватись! Це може призвести як до передчасного виснаження батареї, так і до апаратних проблем з запчастинами ноутбуку, наприклад, перегоряння плати живлення.

Набагато рідше, але все ж таки присутні поломки самого блоку живлення. Точну причину встановити складно, адже це можуть бути перепади напруги, користування неякісними перехідниками, падіння зарядки, та ін. У практиці сервісного центру Apple зустрічаються випадки як легких пошкоджень блоку, так і його повне руйнування, коли розкриваючи корпус, майстер бачить у прямому сенсі “вибухнувші” елементи.

Заміна кабелю MagSafe

Заміна кабелю MagSafe

Заміна кабелю Apple MagSafe Power Adapter

Якщо на вашій зарядці MacBook перервався або пошкодився кабель, не поспішайте засмучуватися і купувати нову! У сервісному центрі можна замінити кабель MagSafe на новий, або у деяких випадках просто вкоротити його, видаливши пошкоджену ділянку. Але при цьому, особливу увагу звертайте на оригінальність і якість кабелю, адже встановлення на оригінальну зарядку, дешевого підробного дроту не має ніякого сенсу. Кабель MagSafe з ідетенфікатором (конектором) — це складна деталь, яка на апаратному рівні запрограмована на певну потужність та інші параметри. Більше про оригінальні кабелі можна дізнатись на сайті http://magsafe.org.ua

Ремонт блоку живлення MagSafe

Ремонт блока живлення MagSafe

Ремонт блока живлення Apple MagSafe Power Adapter

Як ми вже згадували — рідко, але все ж таки трапляються випадки поломки самого блоку живлення зарядки. Якщо кабель з конектором у справному стані, але зарядка не працює, скоріш за все вийшов з ладу саме блок. Іноді причиною може стати і користування неякісними перехідниками під євро-розетку. Поставити точний діагноз можна тільки при звернені у сервіс, адже причина може бути зовсім не у зарядному пристрої, а наприклад у згорівшій платі живлення самого ноутбуку, та ін. Ремонт блоку живлення MagSafe можливий, але тільки після розборки корпусу і діагностування пошкодження. Варто визнати, що більшість згорівших зарядок є неремонтопридатними, але шанс існує.

Підробні зарядні пристрої не ремонтуються

Неоригінальний MagSafe (зліва)

Неоригінальний MagSafe (зліва)

Неоригінальні MagSafe категорично не рекомендуються до використання!

Спокусившись низькою ціною, власники MacBook  купляють низькоякісні підробки зарядних пристроїв, які за суттю лише шкодять ноутбуку. З завидною періодичністю у сервісний центр Apple звертаються занепокоєні клієнти, ноутбуки яких вийшли з ладу, саме через користування неякісною зарядкою. Підробний зарядний пристрій швидко виснажує батарею, вкорочує її життєвий цикл, а також загрожує усій системі живлення ноутбуку. Таким чином, дуже часто низька ціна підробки, обертається набагато дорожчим ремонтом MacBook!