Як відомо, всі комп’ютери Apple працюють на власній операційній системі macOS. Цікаво, що вже «з коробки» в ній вбудовано велику кількість інструментів, функцій, додатків та утиліт. Особливу увагу заслуговують ті, що знаходяться у папці «Утиліти». Проте, більшість користувачів не знають про їх призначення та можливості. У цій статті ми оглянемо найкорисніші з них.

Як користуватися Utilities в macOS

Де знаходяться утиліти на МакДана папка прихована у системі, тому для початку її необхідно відкрити. Існує декілька способів, проте самий простий з них це: натиснути на Finder — Перехід— Утиліти. Або ж затиснути комбінацію клавіш Shift+Command+U. У відкритому вікні ви знайдете досить велику кількість іконок програм, перераховувати їх всі ми не будемо, зупинимося на найцікавіших.

Асистент міграції

Migration assistant macПризначений для переносу інформації та налаштування нового комп’ютера. За допомогою цієї утиліти можливо швидко дублювати всі данні на новий Mac.

Асистент Boot Camp

Бут Камп МакосДозволяє встановити Windows на Mac у автоматичному режимі. Це вбудована опція, але, слід зауважити, що для перемикання версій операційних систем доведеться перезавантажувати комп’ютер. Читайте про більш зручне встановлення Віндовс через Parallels Desktop.

Дискова утиліта

Disk Utility MacПовне управління дисковим простором на вашому Мак, можливо створювати нові розділи, форматувати їх, призначати диск для завантаження. А також керувати будь-якими підключеними носіями, флешками, зовнішніми накопичувачами.

Моніторинг системи

Activity monitorЗапустивши даний додаток ви отримаєте інформацію про навантаження на центральний процесор та оперативну пам’ять, програми, які споживають найбільші ресурси системи, запущені процеси.

Ключар (Keychain)

Keychain macOSУтиліта яка зберігає всі логіни, паролі та інші дані для доступу. Можливо знайти необхідну інформацію, відредагувати її, додати або видалити деякі зв’язки.

Термінал

Terminal MacПанель для вводу кодових команд для налаштування системи macOS або окремих програм. Рекомендується до використання досвідченим користувачам.

Утиліта ColorSync

Кольорові профілі на МакНалаштовує кольорові профілі для будь-якого монітору, камери, принтеру та ін. Дозволяє встановити окремі профілі для кожного дисплею.

На нашу думку, це найкорисніші інструменти доступні кожному. Окрім них, ви знайдете інші цікаві утиліти. Якщо з деяких причин, самостійно налаштувати MacBook не вдається, рекомендуємо звернутися до спеціалістів сервісу Apple BashMac у Києві.