Довгоочікувана щорічна конференція для розробників WWDC 2019 дійсно здивувала поціновувачів продукції Apple. Адже був презентований новий Mac Pro, а також оновлені версії операційних систем macOS, iOS, iPadOS. Ми детально розповімо про основні новинки компанії, а також поділимось думкою щодо них.

Новий Mac Pro 2019

Варто зауважити, що професійний десктопний комп’ютер Епл не оновлювався з 2013 року. Ходили навіть чутки, що корпорація може закрити виробництво даного сімейства. Проте вони не підтвердились, адже був показаний новий та неоднозначний Мак Про. Він отримав цілковито новий форм-фактор системного блоку (тепер він на колесиках), а також власний 32-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 6K. Mac Pro оснащено 28-ядерним процесором Intel Xeon та 1 ТБ оперативної пам’яті. Найбільше дивує ціна нового пристрою, адже тільки ніжка для екрану вартує 1000 доларів, а повний комплект пристрою — 4999 та 5999 доларів.

Нова macOS Catalina

Представлена нова операційна система МакОс Каталіна. Найзначніші відмінності від попередньої версії полягають у зникненні додатку iTunes, тепер замість нього три окремих додатка: Music, TV, Podcasts. Також цікавим рішенням стало об’єднання сервісів Find My iPhone та Find My Friends у один Find My. Повідомляється, що тепер знайти свої пристрої можна без підключення до інтернет. Також macOS Catalina підтримує додатки для iPad.

Оновлена iOS 13

Розробники зробили сенсаційну заяву, що 13-та версія АйОс працює у два рази швидше за 12-ту. Це було досягнуто завдяки новому алгоритму роботи додатків. Також додали темну тему за прикладом macOS, оновили додаток Карти. Покращена безпека — тепер точки доступу в громадських місцях не зможуть отримувати доступ до інформації про пристрій. Цікаво, що для планшетів iPad з’явилась власна система — iPadOS.

Магазин додатків у WatchOS 6

Apple створила власний магазин додатків App Store для смарт-годинників iWatch. Також повідомляється про збільшення часу автономної роботи годинників, щоправда мова йде про моделі з підтримкою LTE.

Це головні новинки конференції WWDC 2019, слідкуйте за новинами Apple разом з нашим порталом Apple Україна!