Нагадуємо, що 3 червня 2019 року Apple презентувала нову версію операційної системи macOS під назвою Catalina. Поки що це тільки beta призначена для розробників, тому не рекомендуємо передчасно її встановлювати. Зокрема помічені проблеми з процесом DualBoot — при спробах встановити оновлення Mac завантажує одночасно дві версії системи: Catalina та Mojave. Якщо у вас виникла подібна ситуація — рекомендуємо звернутись за допомогою до сервісу Apple BashMac у Києві. Фінальна версія операційки з’явиться восени, поки що ж розглянемо головні нововведення системи.

Функція Sidecar

Раніше можливо було використовувати iPad у зв’язці з комп’ютером Mac лише через додаткові програми сторонніх розробників. Натомість у версії Каталіна можливо легко перетворити Айпед (з системою iPadOS) на додатковий екран. Це дозволяє, наприклад, редагувати зображення на планшеті, а весь процес буде відображатись на дисплеї вашого Мак.

Додаток Project Catalyst

Дозволяє легко портувати (адаптувати) додатки з iOS та iPadOS у macOS Catalina. Для цього достатньо поставити галку у відповідному полі налаштувань.

Контроль екранного часу та голосове керування

Нова функція дозволяє відслідковувати час проведений за комп’ютером, як це було можливо у смартфонах Apple. З’явилась підтримка голосових команд для управління системою, це корисна можливість для людей з обмеженими можливостями.

Покращені “Фото”, “Нотатки”, “Нагадування”

Заявлено, що вбудовані додатки “Фото”, “Нотатки”, “Нагадування”, QuickTime Player були вдосконалені, а їх можливості розширені.

Music, Podcasts та TV замість iTunes, та інші нововведення

Додаток iTunes зникне з macOS Catalina, замість нього з’являться нові сервіси. Також повідомляється про вдосконалення функціоналу Find My — тепер свої пристрої можна буде знайти та заблокувати, навіть за відсутності їх підключення до інтернет. Зникне панель Dashboard.