Хоча випадки зараження техніки Apple Mac, скоріш виняток а не правило, але у мережі інтернет періодично з’являються все нові віруси. Цього разу мова йде про новий вірус OSX/MaMi, котрий спеціалісти порівнюють з відомим трояном DNSChanger. Наприклад, колишній хакер NSA Патрік Уордл повідомив про те, що OSX / MaMi може бути використаний зловмисниками для крадіжки персональних даних. Також він додав, що існуюче на сьогодні антивірусне програмне забезпечення не може виявити OSX / MaMI.

Читайте про те Як захистити свій Mac від вірусів

«Цей вірус не дуже просунутий і незвичайний, але при цьому він дозволяє непомітно проникнути в систему і сильно нашкодити власнику комп’ютера. Наприклад, за допомогою нього можна взяти під контроль інтернет-трафік, що проходить між пристроєм користувача і зовнішньою мережею. Зловмисники використовують цей трюк, щоб показувати людям додаткову рекламу або красти паролі », – сказав Уордл.

На разі достеменно невідомо, хто займається розробкою OSX / MaMi та як він поширюється. Існує думка, що його розсилають поштою, маскуючи листи під повідомлення від відомих компаній. Тому треба дуже пильно відноситись до листів з незнайомих адрес.

Корисна інформація Розблокування (розлочка) нових Mac

Як діє вірус? Він змінює DNS-сервер, до якого підключений комп’ютер. Тому, для того щоб перевірити заражена система чи ні, необхідно відкрити налаштування DNS і переконатися, що вони не змінилися на 82.163.143.135 або 82.163.142.137. Саме ці адреси найчастіше використовуються шкідливим ПЗ.

Якщо у вас виникли підозри щодо зараження вашого Apple Mac вірусом, рекомендуємо звернутись до професійного сервісу BashMac у Києві для перевірки та чистки.