Intelligent Tracking Prevention — так названа нова технологія Apple, покликана захистити користувачів від надмірно нав’язливого відслідковування пошукових запитів, з ціллю показати релевантну рекламу. Мабуть кожен з користувачів помітив, що варто лише ввести пошуковий запит, наприклад, щодо якогось товару, після чого на протязі довгого часу на кожному сайті буде з’являтись саме його реклама. Це пов’язано з тим, що рекламодавці відслідковують активність користувача за допомогою файлів cookie.

Зокрема у Apple наголосили, що захист від трекінгу не тільки позбавить від нав’язливої реклами але й захистить конфіденційність користувачів, стираючи сліди їх присутності у мережі інтернет.

Дана ініціатива Apple отримала досить неоднозначну оцінку. Адже багато сайтів які отримують прибуток з реклами — понесуть збитки. З іншого боку, рекламні оголошення не надто масових тематик, отримають вищі шанси попасти у поле зору користувачів. Достеменно невідомо, що змусило корпорацію піти на цей крок, але у браузерах Safari iOS та macOS з цього моменту будуть автоматично видалятися cookies по закінченню 24-годинного строку.

Читайте також про найкращі програми для Mac