В кінці червня 2020 року Apple презентувала нову версію операційної системи з назвою macOS Big Sur (11). Компанія назвала це оновлення найбільшим за 10-ть років, а сам продукт революційним. Поки що нова система доступна лише для розробників, та не рекомендована для встановлення звичайним користувачам. Але деякі основні параметри операційки ми розглянемо у даній статті.

Новий дизайн інтерфейсу

macOS Big Sur (11.0)

Хоча Apple наголошує, що інтерфейс macOS Big Sur залишиться впізнаваним та інтуїтивно зрозумілим, все ж деякі зміни є. Старший віце-президент компанії Крейг Федерігі так охарактеризував продукт:

“У новій операційній системі багато змін: сучасне лаконічне оформлення, розширені функції основних додатків, таких як Safari, Повідомлення і Карти, і нові технології забезпечення конфіденційності. Ми думаємо, що всі користувачі оцінять передові можливості macOS Big Sur”.

Зокрема, повідомляється про округлені кути значків робочого столу, оновлену гамму кольорів та текстур. У панелі меню повністю оновлений “Пункт управління”, тепер можливо отримати прямий доступ з Dock панелі до елементів управляння робочого столу. З’явилися нові віджети різних кольорів та розмірів, а також інтерактивні повідомлення.

Оновлений браузер Safari

macOS Big Sur (11.0)

Схоже що у Apple вирішили створити гідного конкурента браузеру Chrome — браузер Safari отримав найзначніше оновлення з 2003 року. За заявою компанії — тепер він працює на 50% швидше за Chrome, а також значно економить батарею MacBook. На екрані поміщається більше вкладок, є можливість переглянути мініатюру відкритої сторінки, просто навівши курсор на вкладку. Крім того, додана можливість встановлювати фонове зображення, а також повністю переводити інтернет сторінки з 7 мов.

Нові інструменти у додатку “Карти”

macOS Big Sur (11.0)

Кілька років тому, Apple відновила роботу над власними “мапами”, поставивши за ціль зробити їх дійсно якісними, достовірними та функціональними. Схоже, що у macOS Big Sur — ми побачимо результати цієї роботи. Крім якісної деталізації мапи, додано нові інструменти. Можливо скористатися путівниками по закладам харчування, паркам, магазинам, тощо. Вони створені експертами, або користувачами карт. Функція “Огляд” дає можливість озирнутись навкруги на 360 градусів. Додані детальні плани аеропортів та торгових центрів, а також маршрути для велопрогулянок та поїздок на електроавтомобілях.

Новий рівень захисту даних

macOS Big Sur (11.0)

Перед тим як завантажити файл чи програмне забезпечення, тепер є можливість швидко переглянути інформацію про конфіденційність. На своєрідних “етикетках” відображуються інформація про те, які типи даних можуть збирати додатки, чи передаються ці дані третім особам та інше.

Оновлення на Apple macOS Big Sur

Як ми вже згадували на початку — наразі існує лише Beta-версія нової операційної системи для розробників. Планується, що восени 2020 року стане доступною і публічна версія для скачування та оновлення. Вже зовсім скоро ви зможете самостійно оновитись, або ж замовити встановлення macOS Big Sur на Mac у сервісному центрі BashMac Київ.