Крім програмних релізів, нещодавно Apple зробила голосну заяву — в недалекому майбутньому всі Mac будуть працювати на процесорах власної розробки компанії. Чутки при даний перехід точились вже давно, але наразі корпорація офіційно підтвердила наміри. Нові процесори отримали робочу назву Apple Silicon, і саме ними планується замінити CPU Intel, якими комплектувалися комп’ютери останніх поколінь.

Нагадаємо, що нові чіпи базуються на ARM архітектурі, яка використовується у мобільних процесорах A-серії. Але, з намірів компанії можливо зробити висновки, що у нових мікросхемах буде використовуватись лише вихідна архітектура, у той час як форма та дизайн будуть спроектовані окремо.

Для звичайних користувачів — перехід на ARM процесори може виявитись непомітним, але у розробників програмного забезпечення це викликає низку питань. Вже зараз вони починають працювати над адаптацією власного софту під нову архітектуру, а Apple запропонувала інструмент Rosetta 2. За задумом, програма повинна автоматично переводити софт під Intel на Apple Silicon. Але зрозуміло, що чекає велика робота з кастомної оптимізації. Для полегшення роботи розробників, компанія навіть створила набір під назвою Developer Transition Kit. Він являє собою Mac mini с процесором A12Z (таким самим, який встановлюється на iPad Pro). Також чимало запитань виникає щодо роботи віртуальних машин, таких, як наприклад, Parallels Desktop. Нам залишається лише чекати розвитку подій.