Нові моделі MacBook Pro та MacBook Air отримали власні ARM процесори від Apple. Хоча тести швидкості та продуктивності показали високі результати, проте існує деяка проблема з підтримкою програмного забезпечення. Більшість програм все ще не оптимізовані для роботи у новій архітектурі. Проте робота з адаптації активно проводиться, вже зараз існує величезний список програм, ігор та додатків, які запускаються на MacBook з процесором M1. У цій статті ми розглянемо деякі з них.

Робота з графікою, фото, відео та звуком

Програми для Макбук M1

Корпорація Adobe вже презентувала бета-версії Lightroom та Photoshop оптимізовані під ARM чіпи. Вони мають дещо менший функціонал, але у найближчий час це буде вирішено. Також на MacBook M1 працюють: редактор Pixelmator Pro 2.0, Affinity Designer, Photo, & Publisher, Adobe Premier Pro, Cinebench, Cinema 4D, Cinemagraph Pro, DaVinci Resolve, GarageBand, iMovie, Final Cut Pro, Logic Pro, djay Pro AI, Logoist.

Офісні програми, написання коду

Програми для Макбук M1

Наразі ведеться активна робота з адаптації офісних додатків Microsoft Office. Вже існують бета-версії, а також повноцінний пакет OmniGraffle for Mac та власних додатків Apple Pages, Keynote та ін. Для роботи з кодом пропонуються Microsoft Visual Studio Code, BBEdit.

Ігри для MacBook ARM

Програми для Макбук M1

Користувачі успішно запустили такі комп’ютерні ігри: A Total War Saga: Troy, Age of Empires II HD Edition, Alien isolation, Batman: Arkham City, Bioshock 2: Remastered, Borderlands 3, Call of Duty: Black Ops III, Civilization: Beyond Earth, Counter-Strike: Global Offensive та інші.

З повним списком програм що підтримують нові чіпи Apple можливо ознайомитися за цим посиланням.

Зауважимо, що деякі програми запускаються нативно, тобто без будь-яких додаткових дій, на той час як інші за допомогою емулятору Rosetta 2. Крім цього, існують деякі тонкощі встановлення програм, які відомі лише спеціалістам. Наприклад, можуть виникнути складності з встановленням на M1 програми Cinema 4D останньої версії, але деякі попередні версії інстулюються та працюють стабільно.  Подібна ситуація спостерігається і з програмою для 3D моделювання ZBrush. Тому, ми рекомендуємо звернутись за допомогою до професіоналів.

Якщо не вдається самостійно встановити програми на MacBook M1 (ARM), сервісний центр Apple BashMac пропонує професійну допомогу у Києві. Зверніться до сервісу для встановлення необхідних програм, додатків та ігор на Mac з Apple Silicon.