Традиційно для читання електронних книг використовують смартфони, планшети, або спеціалізовані «рідери». Проте, це не завжди зручно, особливо якщо екран пристрою має невелику діагональ. Добра новина в тому, що можливо завантажити книгу на MacBook або інший комп’ютер Apple, та читати прямо з великого дисплея. Це особливо актуально у періоди відключення світла, якщо відсутній інтернет. Пропонуємо перелік найпопулярніших «читалок» для macOS.

Формати електронних книг

Перед тим, як перейти до програм, не зайвим буде оглянути найрозповсюдженіші варіанти книжок. Напевно ви помічали, що при купівлі літератури в інтернет-магазинах пропонуються декілька форматів для завантаження. Іноді стається так, що потрібна вам книга існує тільки у одному форматі, яких не підтримується вбудованим Apple Books. Отож, найчастіше зустрічаються такі варіанти:

  • .ePub;
  • fb2;
  • mobi;
  • DOC (DOCX);
  • PDF;
  • KF8 (Kindle);
  • TXT;
  • та інші.

В залежності від обраного формату, необхідна відповідна програма для читання.

ТОП «читалок» для macOS

Apple Books

Програма Епл БуксВбудований додаток в операційній системі Mac, який раніше мав назву iBooks. Програма дуже проста та інтуїтивно зрозуміла, має найнеобхідніший функціонал. Можливо налаштовувати варіанти відображення, фону, розмір тексту та інше. Перевага перед іншими аналогами полягає у тому, що Apple Books автоматично синхронізується між всіма вашими пристроями, на яких здійснений вхід за Apple ID. Тобто придбавши книгу через iPhone чи iPad, її можливо читати на MacBook. Недоліком софту є те, що він підтримує тільки декілька форматів: ePub, PDF, ibooks. Якщо з деяких причин програма не передвстановлена на вашому Mac, її можливо швидко та безкоштовно встановити.

Завантажити Apple Books

FBReader для macOS

Програма FBReader МакМабуть найбільш універсальний додаток, який підтримує майже всі існуючі формати: ePub, fb2, fb2.zip, mobi, rtf, MS doc, plain text, cbz. Програма пропонує простий інтерфейс, зручну навігацію по сторінкам, підтримку «темної теми», керування бібліотекою та багато чого іншого. Головний недолік — FBReader випускається російськими розробниками, хоча і доступний у фірмовому App Store.

Завантажити FBReader

Adobe Acrobat Reader macOS

Акробат Ридер для МакПрограма призначена для перегляду PDF документів, тому, якщо ваша книга збережена саме у цьому форматі — її можливо зручно читати. На відміну від інших «рідерів», софт дозволяє робити помітки на сторінках, малювати, друкувати на принтері. Програма безкоштовна, проте має платну просунуту версію, яка дозволяє, наприклад, змінювати формат файлу.

Завантажити Adobe Acrobat Reader

Наостанок зауважимо, що читати книжки у форматах DOC (DOCX) та TXT можливо через звичайний Microsoft Word, Pages, вбудований текстовий редактор. Замовити встановлення найнеобхідніших програм на MacBook ви можете у сервісному центрі Apple BashMac Київ.