Reviewed by:
Rating:
5
On 20 Квітня, 2016
Last modified:1 Серпня, 2016

Summary:

Швидко розряджається батарея MacBook? Читайте дієві поради, як подовжити час автономної роботи Mac: видалення шкідливого ПО, профілактика ноутбуку, оптимізація операційної системи

Інформація для власників MacBook, MacBook Pro, MacBook Air, які помітили скорочення часу роботи ноутбуку від акумулятору.

Звичайно причин може бути багато, наприклад, у деяких користувачів, це сталося після невдалого оновлення системи OS X, у інших — при установці шкідливого ПО, і так далі. Не слід забувати і про об’єктивні чинники: елементарне зниження ресурсу батареї, перегрівання ноутбуку через засмічення, користування неоригінальним зарядним пристроєм.

Деякі інформаційні ресурси, дають поради щодо подовження автономної роботи Mac, але часто вони зводяться лише до відключення всіх ефектів і фонових програм. Ми розглянемо питання більш докладно, окремо зупинившись як на оптимізації роботи системи, так і на фізичних чинниках, що впливають на роботу вашого ноутбуку. Читати всім, хто хоче, щоб MacBook працював довше!

Ахтунг! Не встановлюйте MacKeeper та подібні “корисні” програми

Не встановлюйте Mackeeper

Не встановлюйте Mackeeper

Розробники програми MacKeeper, компанія Zeobit, демонструє чудеса агресивного маркетингу. Про цю “корисну” програму, для очистки Mac OS, чули мабуть всі власники комп’ютерної техніки Apple. Розбирати шкоду від її використання, ми будемо у окремій публікації. А зараз, лише звернемо вашу увагу на загальне гальмування системи і скорочення часу автономної роботи ноутбуків, на які встановлено MacKeeper!

У світі вже існує стала впевненість, що MacKeeper є вірусною, шкідливою програмою. На жаль, багато користувачів все ще встановлюють його, щоб “почистити” свій ноутбук.

При установці, програма завжди знаходить “віруси”, “критичні помилки” і “проблеми з безпекою”. Після цього, користувачу пропонується купити за “акційною” ціною додаткові утиліти, які допоможуть все виправити. Звичайно, після покупки, ніякого покращення роботи вашого MacBook не станеться, навпаки він почне лише повільніше працювати. Основна ж проблема полягає у неможливості видалити MacKeeper, якщо ви мали нещастя його встановити. Програма “розкидає” файли дистрибутиву по всій системі, у різні директорії, при чому так майстерно, що знайти і видалити їх, практично не можливо.

Це шкідливе ПО постійно працює у фоновому режимі, оновлюється, запускає служби, агресивно пропонує покупку додаткових послуг і т.і. Таким чином, створюється навантаження на систему, а батарея ноутбуку сідає швидше. Подібне відбувається при користуванні і іншими “корисними” програмами, наприклад, для очистки оперативної пам’яті. Рішення — зверніться до сервісного центру для видалення шкідливих і встановлення корисних програм. У СЦ “BashMac”, ми пропонуємо програму CleanMyMac, та інше якісне ПО.

Профілактика ноутбуку для нормалізації системи охолодження

Чистка MacBook

Чистка MacBook

Охолоджувальна система MacBook споживає достатньо багато енергії, тому при складнощах у її роботі, батарея ноутбуку розряджається швидше. Ноутбуки, які працюють вже декілька років, як правило, мають достатньо велике засмічення пилом всередині. Це відбувається, через затягування мілкого сміття разом з повітрям.

Під шаром пилу, внутрішні компоненти вже не можуть ефективно охолоджуватись, тому система дає команду на максимальні оберти кулера, задіює резервні засоби нормалізації температури.

Ноутбук починає видавати підвищений шум, гудіння, навіть вібрацію. При перегріванні, можливе сповільнення роботи системи, зависання, самовільне виключення, тощо. Звичайно, в таких обставинах, батарея віддає більше енергії ніж передбачено, тому її ресурсу вистачає ненадовго. Рішення —замовити у сервісі Apple профілактичну чистку з заміною термопасти. Послуга швидка та недорога (принаймні в нашому центрі), а результат того вартий.    

Оптимізація роботи системи

Поради з цієї категорії досить індивідуальні, вони не суттєво впливають на збереження заряду батареї, але дещо подовжують автономну роботу. Отже, почнемо з відключення автоматичного оновлення системи.

Оптимізація роботи системи

Оптимізація роботи системи

Відключення автоматичного оновлення OS X

За замовчуванням, функції оновлення постійно працюють, та для економії заряду, можливо перевести їх у ручний режим.

  • Перейдіть до Властивостей системи, потім в App Store;
  • Відключіть завантаження оновлень у фоновому режимі;
  • Відключіть завантаження оновлень додатків;
  • Відключіть завантаження оновлень OS X.

Після відключення, не забувайте перевіряти оновлення у ручному режимі!

Відключаємо геолокацію

Функцію автоматичного визначення вашого місцезнаходження, використовують деякі програми, додатки, і сама операційна система. Щоб зберегти частину заряду, яка витрачається на пошук супутників, можна виключити геолокацію.

  • У Властивостях системи, знаходимо Безпеку та конфіденційність, переходимо до Конфіденційності;
  • Вибираємо Служби геолокації;
  • Прибираємо галочки напроти тих програм і додатків, які використовують геолокацію. Також, внизу натискаємо на Системні служби, перевіряємо налаштування.

Наостанок згадаємо про прості та дієві правила, що впливають на роботу батареї: не забувайте знижувати яскравість екрана, та завершувати програми, які не використовуєте у даний момент. Користуйтеся оригінальним зарядним пристроєм для MacBook, який не шкодить акумулятору, та загалом системі.

Якщо прийшов час замінити батарею — запрошуємо звернутись до нашого сервісного центру Apple у Києві!