Редакція Mac.Org.Ua неодноразово отримувала питання щодо ремонтопридатності MacBook, iMac, Mac mini, Mac Pro та іншої техніки Apple. Чомусь дуже розповсюдженою є думка про те, що “яблунева” продукція дуже складна у ремонті, крім того деякі споживачі взагалі твердо переконані у тому, що ремонт Mac не можливий, або надмірно дорогий. У цій статті ми розберемо чи це дійсно так, а також розвінчаємо популярні міфи щодо складнощів ремонту Apple. Матеріал буде корисним для усіх власників Mac, або тих, хто тільки збирається придбати техніку з “яблуком”.

Отож, розпочнемо з загальновідомого факту, що техніка Apple має достатньо високу вартість. Природно, що купуючи, наприклад, MacBook, користувач від самого початку хвилюється з приводу того, що робити у випадку поломки ноутбуку. Техніка все таки купується на роки, тому твердження на кшталт “Mac не ремонтується”, звичайно викликає побоювання. Проте, забігаючи наперед, ми відверто дивуємся подібним твердженням, адже будь яка техніка, тим паче, якісна, апріорі повинна бути ремонтопридатна. У випадку з Apple, це правило працює так само. Можна довго сперечатися щодо джерел виникнення дезінформації, у тому числі від конкурентів, але факт залишається фактом — “яблунева” продукція підлягає ефективному ремонту, хоча і має деякі особливості. Нижче ми приводимо найрозповсюджені міфи та їх спростування.

Міф №1. Послуги ремонту і обслуговування Apple Mac надто дорогі

Щоб прискіпливо розібратися у цьому питанні, потрібно почати з методів і підходів до ремонту, та власне ким він здійснюється? Як відомо, є офіційні сервісні центри Apple, а також ті, хто не отримали авторизацію, у тому числі свідомо відмовилися від неї. Підхід до ремонту і обслуговування техніки, а відповідно і вартість, у цих сервісах суттєво відрізняється.

Офіційні (авторизовані) сервісні центри Apple

Практикують гарантійне обслуговування, заміну та модульний ремонт. Це означає, що у випадку поломки певної запчастини, вам запропонують повну заміну модулю. Тобто, при пошкодженні, наприклад, струмопровідних доріжок, вам буде запропоновано замінити усю материнську плату. Звичайно, цей варіант дієвий, проте, дійсно дорогий.  Очікувати інших варіантів вирішення проблеми не варто, адже офіційна авторизація накладає певні правила обслуговування і регламенту робіт.

Неавторизовані сервісні центри Apple

Сервіси, які окрім модульної заміни, мають набагато ширший перелік послуг. Це і компонентний ремонт, відновлення, різні види чистки, профілактики, тощо. У цілому підхід до ремонту і обслуговуванню техніки у таких сервісних центрах більш гнучкий, швидкий, та вигідний. Хоча, звичайно, це стосується лише перевірених, якісних сервісів, які давно зарекомендували себе на ринку. Знайшовши такий сервісний центр, ви дійсно отримаєте нижчі ціни, мінімальні строки ремонту, більше варіантів щодо вирішення вашого питання.

Звісно цей поділ сервісів досить умовний, адже у наш непростий час, навіть офіційні сервісні центри намагаються змінити алгоритми своєї роботи, запропонувати більш гнучкі умови. Але як би там не було, авторизація накладає певні рамки, адже, щоб, наприклад, замовити запчастину якої немає на складі, потрібно пройти цілу процедуру, яка може затягнутися надовго. У той же час, незалежні майстерні, мають власних постачальників запчастин і комплектуючих, пропонують не тільки заміну, але й складний компонентній ремонт, програмну допомогу, за значно нижчими цінами.

Міф №2. MacBook та інша техніка Apple практично не підлягає ремонту, зважаючи на складність конструкції

Звісно, усю продукцію Apple відрізняє від конкурентів особлива конструкція, а саме, надтонкий корпус, що вміщує у собі потужне “начиння”. Щоб максимально зменшити вагу та розміри корпусу пристроїв, інженери Apple здійснили багато революційних кроків, які з часом почали копіювати конкуренти. Типова конструкція, наприклад, нових MacBook, передбачає дуже щільне розташування елементів, при якому задіяно кожний міліметр простору. Якщо демонтувавши кришку ноутбуку інших виробників, ви побачите досить багато вільного місця, то у Mac його просто немає. Тому, така конструктивна особливість викликає певні труднощі ремонту для непрофесіоналів.

Щоб лише розібрати MacBook знадобиться цілий набір інструментів: декілька спеціальних відкруток, пінцет, та інше, не кажучи про дуже специфічне приладдя, наприклад, для відклеювання батареї. Це означає, що далеко не кожна майстерня, або окремий спеціаліст погодиться на ремонт Apple, або, якщо і погодиться, то це не призведе до ще більших збитків. Зважаючи на тендітність і складність деталей, будь яка маніпуляція з ними повинна проводитись кваліфікованим спеціалістом, за допомогою спеціальних приладів, у тому числі, навіть мікроскопу.

Якщо аналізувати різноманітні моделі Mac саме за “дружелюбністю” до ремонту, то чим новіша техніка, тим вона складніша. Наприклад, у MacBook 12” 2015 року, материнська плата зовсім мініатюрна, а флеш пам’ять, RAM та відеокарта — розпаяні прямо на ній. Звичайно, що ремонт такого ноутбуку досить складний, або скоріше специфічний. У більшості випадків знадобиться повна заміна материнської плати, хоча існують випадки, коли спеціалісти відновлюють її компонентно. Тому успішний результат будь якого ремонту Apple, напряму залежить від рівня сервісного центра, та професійності його інженерів. Якщо сервіс якісний, то і відремонтувати можна будь яку поломку, при чому, хоча ціна може бути дещо вищою, ніж у інших брендів, але виправданою.

Міф №3. Комплектуючі та запчастини Apple мають занадто високу вартість

Вартість нових запчастин завжди висока, незалежно від бренда. Найчастіше, будь які пошкодження техніки відбуваються з вини самих користувачів, при падінні, потраплянні води, та з інших причин. Такі випадки звичайно не гарантійні, тому, навіть маючи новий MacBook з розбитим екраном, ви не зможете розраховувати на його гарантійну заміну. Тому доведеться замовляти новий дисплейний блок з матрицею. Хоча і у такому випадку є варіанти. Наприклад, деякі сервіси пропонують б/в запчастини і комплектуючі у гарному стані. Вони набагато дешевші нових деталей, перевірені, та продаються з гарантією сервісного центру. Те ж саме можна сказати про батареї: можна купляти нові оригінальні, підробні (не рекомендовано), або ж оригінальні батареї MacBook з невеликим “пробігом”.

Міф №4. У Mac не буває “легких” поломок, кожна поломка призводить до значних витрат коштів та часу

Це не зовсім так. У більшості таких випадків, справа у неправильно поставленому діагнозі несправності, при якому ремонтується не те що потрібно, або у невиправданих масштабах. Проблема з діагностикою техніки Apple дійсно існує, підчас і офіційні сервісні центри ставлять неправильні діагнози, які тягнуть за собою значні витрати на модульну заміну запчастин і комплектуючих.

Ми не раз зустрічались з випадками, коли до нашого партнерського сервісу Apple BashMac, зверталися клієнти після іншого сервісу, який поставив діагноз, наприклад, заміна клавіатури, плати, дисплею, тощо. А насправді, при огляді спеціалістами BashMac, виявлялось, що потрібно лише почистити плату та контакти від наслідків старого залиття, або провести компонентний ремонт.  Звичайно, кожен випадок індивідуальний, але правильна діагностика пристрою кваліфікованими спеціалістами — надзвичайно важлива, і може вберегти вас від непотрібних витрат.

Висновки

Ми розглянули деякі популярні міфи щодо складнощів ремонту Apple Mac. У більшості випадків недоброзичливці Apple вказують на високу ціну ремонту і обслуговування “яблуневої” техніки, або взагалі її повну не ремонтопридатність. Насправді це не так, існують лише певні особливості ремонту, а також ким і як він здійснюється. Так офіційні (авторизовані) сервісні центри мають вищі ціни, та зазвичай практикують модульний ремонт. А незалежні сервіси пропонують нижчу ціну та ширший вибір варіантів ремонту і обслуговування.

Щодо складнощів у ремонті техніки Mac, зважаючи на її особливу конструкцію — не варто хвилюватися з цього приводу, професійні майстерні мають увесь необхідний інструмент і досвід для здійснення ремонту будь якої складності. Тож сміливо купуйте продукції Apple, і будьте певні, що у випадку будь якої несправності, завжди існують ефективні варіанти вирішення проблеми!

Вам може бути цікавою також стаття  ТОП 10 поломок MacBook за версією сервісного центру Apple “BashMac” Київ.