Вітаємо читачів нашого спеціалізованого порталу про техніку Apple! Нам досить часто задають питання — яку модель MacBook обрати у якості першого? Це правильне запитання, адже версій «яблуневих» ноутбуків дуже багато, тож не завжди зрозуміло якому віддати перевагу. Особливо, якщо досвіду недостатньо. Раніше ми вже порівнювали Mac та Windows PC, а сьогодні дамо поради щодо вибору.

Модельна лінійка MacBook

Вся модельная лінійка МакбукНоутбуки Apple випускаються з далекого 2006 року, за цей час змінилося чимало поколінь та моделей. Якщо брати сучасну лінійку, маємо такі типи пристроїв:

  • MacBook Pro 13 дюймів;
  • MacBook Pro 14 дюймів;
  • MacBook Pro 15 дюймів;
  • MacBook Pro 16 дюймів;
  • MacBook Air (13 дюймів).

Числове позначення означає розмір дисплею по діагоналі. Крім того, лептопи поділяються і за типом процесору. До 2020 року це були Intel, пізніше — Apple Silicon (M1, M2). Умовно всі моделі можливо розділити на звичайні та професійні. Наприклад, MacBook Air, MacBook Pro 13” — це ноутбуки для вирішення домашніх, офісних завдань, навчання. А MacBook Pro 15”, 14”, 16” — використовуються для професійної діяльності. Проте, такий поділ досить умовний, адже останні Air M1, M2 — це дуже потужні комп’ютери, які легко працюють з важкими програмами. Але у порівнянні зі старшими моделями — вони все ж таки програють як у розмірах екрану, так і в об’ємі оперативної пам’яті, потужності графіки, та ін.

Як перевірити б/в MacBook?

MacBook для початківця

Вибір першого МакбукМи коротко оглянули продуктові лінійки Мак, а тепер необхідно визначитися, який підійде саме вам. Звичайно, багато що залежить від завдань, які ви ставите перед комп’ютером та бюджету. Якщо ви плануєте професійно займатися програмуванням, роботою з графікою, відео, звуком — варто купувати топові MacBook Pro 15”, 16”. Але, як правило, для новачка це не актуально, адже перший Mac купується для ознайомлення, щоб зрозуміти наскільки він вам сподобається. Тому, ми рекомендуємо починати з досить недорогих, проте продуктивних моделей. Нові версії з 2020 року — мають перевагу у вигляді власних процесорів Apple. Якщо ж бюджет не дозволяє, варто звернути увагу на попередні покоління. Отож, за нашою думкою для новачка будуть цікаві такі пристрої:

  • MacBook Air 2018-2019 років;
  • MacBook Pro 13 (Touch Bar) 13”, 15” 2016-2018 років;
  • MacBook Pro 13” M1 (2020);
  • MacBook Air M1 (2021);
  • MacBook Pro 14” M1 (2021).

Саме ці ноутбуки найбільш оптимальні за якістю та ціною, вони достатньо потужні та підтримують оновлення на останні версії операційної системи macOS.

Зверніть увагу, що отримати професійну допомогу та перевірку MacBook перед покупкою ви можете у сервісному центрі Apple BashMac Київ. Досвідчений спеціаліст у вашій присутності протестує та проведе діагностику пристрою на предмет прихованих дефектів, перевірить історію, серійний номер та іншу інформацію.