Під час відключень електроенергії у побутових мережах України досить часто спостерігаються стрибки напруги. Добре, якщо у квартирі встановлено спеціальний пристрій захисного відключення (реле напруги), у такому разі він автоматично блокує подачу струму. Проте, навіть такі засоби не дають 100% захисту. Чи може це бути небезпечно для комп’ютерної техніки Apple?

Коливання напруги для iMac

Ремонт блоку живлення Аймак у КиєвіМоноблоки та стаціонарні комп’ютери Apple, такі як: iMac, Mac Pro, Mac Mini, Mac Studio — не мають вбудованої батареї, енергія отримується напряму через power supply. Тому такі пристрої особливо чутливі для перепадів напруги. До сервісного центру Apple BashMac у Києві доволі часто звертаються для ремонту блока живлення iMac та іншої техніки. Як правило, подібні поломки супроводжуються такими ознаками:

  • комп’ютер раптово вимкнувся та не вмикається;
  • присутній запах гару, можлива поява диму;
  • періодичні самовільні вимкнення.

У такому разі необхідний компонентний ремонт системи живлення, або ж заміна блоку. Зверніть увагу, що постраждати може не тільки БЖ, але й внутрішнє оснащення, наприклад, конролери, контакти, доріжки.

Безперебійники для МакЯкщо коливання напруги у вашому будинку відбуваються часто, рекомендуємо задуматися про покупку стабілізатора напруги, або джерела безперебійного живлення (ДБЖ). Це допоможе захистити Мак від згоряння.

Перепади напруги для MacBook

Ремонт Магсейв у КиєвіНа відміну від системних блоків, ноутбук Apple має вбудований акумулятор. Тобто струм від зарядного пристрою проходить через батарею. Це дещо зменшує ризик згоряння, проте має і зворотний бік проблеми. Адже при значних стрибках, може пошкодитися не тільки адаптер живлення, але й сама батарейка. Добра новина у тому, що зарядка MagSafe має «запас міцності», як правило вона захищає Макбук від коливань у проміжку від 100 до 240 вольт. Звичайно, це відноситься лише до оригінальних зарядних пристроїв, тоді як копії не мають необхідного рівня захисту. Як визначити, що MagSafe згорів:

  • MacBook не реагує на підключення зарядки;
  • від зарядного адаптеру відчувається запах горіння;
  • не світиться світлодіод на кабелі (якщо він оснащений магнітним конектором).

Слід зауважити, що незважаючи на високий рівень захисту, іноді наслідки від коливання напруги позначаються і на внутрішньому обладнанні. Тобто, може знадобитися компонентний ремонт плати живлення, відновлення електропровідних доріжок та інших елементів. Замовити ремонт MagSafe та системи живлення MacBook у Києві, ви можете в сервісі BashMac.

Як і у випадку з комп’ютерами, ми радимо користуватися «безперебійниками», особливо якщо стрибки напруги у вашій мережі виникають постійно. А також слідкувати за цілісністю шнура зарядки, чистотою портів та конекторів.