Проблеми з електропостачанням в Україні викликають значні проблеми з зарядкою Макбук. Якщо для смартфонів, наприклад, iPhone, різноманітних повербанків досить багато, то для ноутбука підібрати важче. Проте, такі пристрої існують, вони дозволяють якщо не повність зарядити лептоп, то хоча б значно продовжити час його автономної роботи. У цій статті ми розглянемо які зовнішні акумулятори підійдуть для Mac. Нагадаємо, що сервісний центр Apple BashMac продовжує свою роботу під час війни.
Power Bank для MacBook
Отже, наша ціль обрати якісний повербанк, який зможе швидко заряджати Макбук. Відразу скажемо, що таких гаджетів досить обмежена кількість, але обрати з чого є. Насамперед, декілька слів про необхідні характеристики пристрою. Річ у тім, що батарея MacBook має досить велику ємність, у залежності від моделі, це може бути як 49.9‑watt‑hour (MacBook Air M1), так і 100‑watt‑hour (MacBook Pro 16” M1). У порівнянні, остання модель iPhone 14 Pro Max має акумулятор на 16.75‑watt‑hour. Тобто, для зарядки Мак потрібен Power Bank з високою ємністю.
Читайте, що робити, якщо MacBook не заряджається
Зверніть увагу, що на більшості повербанок пишуть емність у mAh. Це не зовсім правильно, адже цей показник залежить від напруги акумулятора пристрою. Наприклад, Power Bank на 10000 mAh може повністю зарядити iPhone з напругою у 5 вольт, проте цього буде недостатньо для Макбук з вольтажем у 11.41 V. Це означає, що ноутбук зарядиться, але частково. Як же підібрати потужний Power Bank?
Найбільш доцільно орієнтуватися не тільки на ємність у mAh, але й потужність. Для цього уважно читаємо характеристики та порівнюємо з параметрами зарядного адаптеру вашого Mac. Наприклад, якщо виробник зазначає, що акумулятор підходить для зарядки пристроїв з потужністю 65 W, це означає, що він буде справно заряджати MacBook Air та MacBook Pro 13 (45 W та 60 W). А для більш потужних MacBook Pro 14, 15, 16 дюймів потрібна потужність 67, 96, 140 W. Для більш простого розуміння приводимо бажані характеристики зовнішнього акумулятора для Макбук:
- ємність 30 000 mAh або вище;
- потужність у залежності від моделі Mac: 45 W, 60 W, 67 W, 96 W, 140 W (перевіряємо маркіровку на зарядному пристрої нашого ноутбуку);
- підтримка швидкої зарядки QuickCharge (бажано);
- наявність необхідних портів (USB, USB-Type-C).
Зазначу, що у ідеальному варіанті для портативної зарядки Макбук найкраще використовувати домашні зарядні станції на кшталт EcoFlow. Сама ж Apple на офіційному сайті пропонує такі пристрої:
Mophie powerstation pro
- Швидка зарядка пристроїв потужністю до 45 Вт.
- Ємність 20 000 mAh (достатньо на 8+ годин роботи ноутбуку).
- USB-C PD вхід/вихід.
- Світлодіодний індикатор живлення.
- Преміальна тканинна обробка.
CalDigit TS3 Plus Dock
- Зарядка ноутбуку до 87 Вт (MacBook Air, MacBook Pro 13”, 15”).
- Підтримує два дисплеї 4K 60 Гц або один дисплей до 5K 60 Гц.
- Два порти Thunderbolt 3 (USB-C).
- Дозволяє послідовне підключення пристроїв Thunderbolt.
- П’ять портів USB-A 3.0 і два порти USB-C.
- Слот для читання SD-карт UHS-II.
- Один відеопорт DisplayPort.
- Лінійний вхід для мікрофона та аудіовихід 3,5 мм.
- Порт Gigabit Ethernet.
- Налаштування в macOS за технологією Plug and Play.
Зверніть увагу на підбір кабелю для зарядки Мак
Висновки
Для зарядки Макбук у домашніх умовах необхідні потужні зовнішні акумулятори у залежності від вашої моделі ноутбуку. А також висока ємність, якої достатньо для повної зарядки батареї. Можливо використовувати Power Bank від 10000 mAh, проте цього достатньо лише для часткового заряду. Найкраще використовувати портативні зарядні станції (якщо дозволяє бюджет). Зверніть увагу на стан акумулятора свого ноутбука, можливо знадобиться заміна батареї MacBook. Пам’ятаємо, що нова батарейка тримає заряд досить довго (у середньому 15-20 годин), чого достатньо для тривалої роботи без підзарядки.