Якщо одного разу Ви не змогли увійти на свій Mac, тому що забули пароль, або можливо його навмисно зламали, то ця стаття буде корисною і відповість на ряд запитань, що робити в такому випадку. Тема блокування техніки Apple досить широка, тому ми поглиблено розглянемо всі випадки і постараємося дати дієві рекомендації. Для початку давайте розберемося які бувають причини блокування Mac.

Розблокування (розлочка) Mac у Києві

Відновити доступ до власного Mac, якщо забули пароль, або зловмисники заблокували його через iCloud!

 

По суті, випадки блокування MacBook, iMac, Mac mini, Mac Pro, можна розділити на дві категорії. Перша — пов’язана з тим, що користувач просто забув пароль на вхід в систему. Другий випадок — коли Ваш аккаунт iCloud зламали і віддалено заблокували техніку. Тут все складніше і має ряд нюансів, давайте детально розглянемо кожну ситуацію. Слід також пам’ятати, що чим новіше техніка, тим складніша процедура розблокування, враховуючи складність прошивки EFI (BIOS).

Забув пароль на вхід в систему macOS

Отже, якщо Ви забули або загубили пароль на вхід на свій Apple Mac, не впадайте у відчай, адже це досить просто вирішити. Якщо Ви досвідчений користувач, то можете знайти в інтернеті інструкцію як скинути пароль на систему. Якщо коротко, то послідовність дій така: при ряді неправильного вводу пароля, система дає повідомлення з декількома варіантами рішення. Один з них якраз стосується пароля. Вам запропонують вимкнути комп’ютер кнопкою живлення, потім умикнути і діяти за інструкцією. Якщо Ви не впевнені в своїх силах і боїтеся допустити помилку, зверніться в сервісний центр, де фахівці швидко відновлять доступ до системи.

Mac заблокований (залочений) віддалено через iCloud

Дана ситуація не рідкість і відбувається з декількох причин. Найпоширеніша — це злом Вашого облікового запису iCloud зловмисниками і блокування комп’ютера віддалено. Як шахраям вдається підібрати пароль до аккаунту? Перший і найпоширеніший варіант, пов’язаний з легковажністю самого користувача, який має один і той же пароль на AppleID і інші ресурси. Якщо Ви неодноразово вводите свій пароль для реєстрації на різних веб-сервісах, то цілком можливо, що якимось чином його отримають і зловмисники. Потім робот проведе Brute Force атаку на аккаунт і шляхом перебору паролів, підбере вірний.

В інших випадках Ви можете отримувати листи з пропозицією зареєструватися в різних акціях. А при введенні пароля будете отримувати повідомлення, що даних пароль недостатньо надійний. В результаті Ви введете свій найбільш складний пароль від AppleID. Зустрічається також прийом, коли на якихось сумнівних сайтах з’являється повідомлення з пропозицією оновити Flash плеєр, і для цього потрібно ввести знову ж пароль AppleID. Запам’ятайте, ні в якому разі не вводьте свій пароль на ресурсах що не є власністю Apple!

Найчастіше, після блокування Mac, жертва зловмисників отримує повідомлення з вимогою сплатити певну суму, після чого доступ буде відновлено. Вимоги оплати за розблокування в більшості випадків приходять з таких email адрес як: applecode@email.com, apple.passcode@post.com, apple.help@post.com та ін. На жаль, навіть виконання вимог шахраїв не гарантує результату. Зверніться перевірений сервісний центр, для розблокування заблокованого Mac!

Варто згадати про ще одну небезпеку опинитися заблокованим. Купуючи MacBook або іншу техніку Apple за кордоном, Ви можете зіткнутися з тим, що Ваш комп’ютер буде заблокований колишнім власником. При цьому можна отримати знову ж вимогу про переказ коштів за розлочку. Тому необхідно бути гранично уважним при покупці Mac «з других рук». Якщо неприємність все-таки трапилася, чекаємо Вас в сервісі для її вирішення!

Mac заблокований власником після його крадіжки

Звичайно, ми не могли обійти стороною цей пункт. Іноді в сервіси звертаються певні особи в проханням допомогти розблокувати Mac. Як правило, визначити, що людина не є справжнім власником комп’ютера досить легко судячи з її поведінки і відповідей на навідні запитання. Крім того, якщо власник після крадіжки не тільки заблокував свою техніку Apple, але і написав повідомлення про крадіжку, то воно обов’язково з’явиться при спробі входу. Детально про те, що робити, якщо Ваш Mac вкрали, можна прочитати в нашому блозі «Як знайти вкрадений MacBook». Наш сервіс не займається розлочкою краденої техніки, мало того, навіть сприяє викриттю шахраїв. Один з таких випадків задокументовано за посиланням “Хто загубив MacBook Air або як працює Find My iPhone“.

Висновки

У даній статті ми розглянули різні причини блокування Mac, а також варіанти їх вирішення. При втраті пароля на вхід в систему, досвідчений користувач може сам відновити доступ, слідуючи системним підказкам. Але перед цим переконайтеся, що пам’ятаєте свій логін і пароль AppleID. Якщо Ви не впевнені, що зможете виконати процедуру відновлення доступу своїми силами, то зверніться в сервіс, де фахівець швидко допоможе вирішити проблему. У разі, якщо Apple Mac заблокувався як слідство злому аккаунта iCloud, або колишнім господарем, у якого Ви купили техніку, рекомендуємо не погоджуватися на вимоги зловмисників. Рекомендуємо сервісний центр Apple BashMac в Києві, де доступна послуга розлочки техніки Apple Mac!