У повсякденному житті ми не дуже замислюємся над тим, як наприклад, змотуємо дріт на своїй зарядці MagSafe при транспортуванні. Але неправильна експлуатація, призводить до передчасної поломки зарядного пристрою, після чого ми змушені ремонтувати його, або купувати новий. Про те, як вберегти свою зарядку від пошкодження, або відремонтувати вже зламану — ми розкажемо у цих корисних порадах.

Правильно змотуйте дріт на зарядці MagSafe

Існує жарт, що Apple не займається масовим випуском бездротових зарядок, бо ще не вирішила, де та як вони будуть перетиратись, або рватись! Гумор-гумором, але дійсно існує проблема з пошкодженням кабелю зарядок від MacBook.

В захист виробника, скажемо, що більшість таких випадків відбуваються з вини самих користувачів. Отже, ось декілька правил поводження з MagSafe:

  • При змотуванні дроту від зарядки, користуйтеся спеціально призначеними для цього “ріжками”, що відкриваються з боків;
  • Якщо ви використовуєте подовжувач (товстий кабель), то спочатку намотайте його на саму зарядку, але не перегинайте і не натягуйте в основі, це може призвести до перелому;
  • Намотайте тонкий дріт на “ріжки”. Перед тим, як намотувати, зробіть невелике кільце у основі кабелю, щоб він не перегинався, потім спокійно продовжуйте змотування. В кінці, зафіксуйте кабель кліпсою, що знаходиться біля конектора.

Найчастіші поломки MagSafe — це переломлювання, перетирання, обрив кабелю. Таке відбувається саме через неправильне змотування зарядки, або якщо дріт постійно знаходиться у натягнутому, перегнутому стані. Також, візьміть за звичку, спочатку включати зарядку у розетку, а тільки потім підключати до ноутбука. Слідкуйте за цим, і ваш зарядний пристрій прослужить довше! Якщо ж знадобиться заміна пошкодженного кабелю MagSafe, ви можете зробити це у нашому сервісному центрі Apple.

Користуйтеся якісною євро вилкою, або євро подовжувачем MagSafe

Насамперед, попереджаємо про небезпеку використання дешевих, низькоякісних перехідників під “евровилку”. Якщо ваша зарядка комплектується американською вилкою — не поспішайте купувати перший-ліпший перехідник для євро розетки. Перехідники виробляються лише як дешева, китайська альтернатива повноцінній євро вилці. Вони виготовлені з неякісних матеріалів, не зручні у користуванні, навіть часто іскрять у розетці!

Євро вилка та євро подовжувач

Євро подовжувач та євровилка

На відміну від перехідників, існують повноцінні євро розетки та євро подовжувачі, що виготовляються відомими компаніями (Volex, Well Shin, ), спеціально для Apple.

Вони легко і міцно приєднуються до зарядки, виготовленні з якісних матеріалів, не викликають ніяких проблем у користуванні. Наприклад, у сервісному центрі “BashMac” у Києві, ви завжди можете придбати якісну євро вилку та подовжувач для MagSafe, виробництва Volex, Wellshin та Longwell.

Використовуйте лише оригінальні зарядки Apple MagSafe

Хоча, ця порада відноситься до вибору зарядного пристрою, але є сенс написати її саме тут. Річ у тім, що дешеві, неоригінальні підробки MagSafe, відповідно частіше і швидше виходять з ладу. Крім того, вони завдають шкоди батареї MacBook, або і самому лептопу. Найрозповсюдженіші випадки: псування батареї, її передчасне виснаження, “спалювання” неякісним конектором входу PowerBoard, відсутність захисту ноутбуку від перепадів напруги, тощо.

Щоб продемонструвати наочну різницю між оригінальною зарядкою Apple, та підробкою, можна провести невеликий тест. Якщо підключити MacBook  без батареї до оригінальної MagSafe — він запуститься, у той час як з підробленою зарядкою, ноутбук працювати не буде.

Це лише невеликий приклад, суттєвих відмінностей дуже багато, усі вони впливають на продуктивність роботи і довговічність вашого лептопу. Тож не спокушайтеся низькою ціною неоригінальних аксесуарів, користування ними, може призвести до додаткових витрат на ремонт.

Дотримуючись цих простих правил експлуатації, ви забезпечите довге життя своїй зарядці MagSafe! Якщо ж поломка все таки трапилась — звертайтесь до сервісного центру “BashMac” у Києві, у нас можна відремонтувати старий, або купити новий оригінальний зарядний пристрій для Mac!