Кожний пристрій Apple після продажу автоматично вноситься до бази даних компанії, де чітко вказано дату покупки. Проте, іноді виникають випадки, коли при перевірці серійного номеру на офіційному сайті, з’являється повідомлення про те, що дата придбання не підтверджена. Чому так трапляється, та чи варто хвилюватися — читайте далі у статті Mac.Org.Ua.

Що таке дата покупки техніки Apple?

purchase date not validated AppleНасамперед визначимося що є датою придбання, та як інформація потрапляє на сервер виробника. Отже, при купівлі MacBook (iMac, iPhone та ін.) в офіційному магазині або авторизованого представника Apple — інформація про дату угоди автоматично відправляється до бази. Проте, іноді виникають затримки у декілька днів, тому варто зачекати та перевірити знову. Складніша ситуація, якщо Макбук купується на «сірому ринку», тобто неофіційно. У такому разі продавець може не відправляти дані на сервер Еппл, відповідно виникає проблема з ідентифікацією.

Де перевірити право на сервісне обслуговування та дату продажу Mac

Процедура перевірки виглядає таким чином:

  • Ви купуєте Макбук у магазині, зберігаєте чек та документацію.
  • Вперше запускаєте ноутбук, тим самим активуючи його.
  • Переходите за посиланням на офіційний сайт Apple та вводите серійний номер.

На даному етапі можливі декілька варіантів розвитку:

  1. Інформація про дату покупки та гарантію відображується коректно.
  2. З’являється повідомлення «Дата придбання не підтверджена».

Якщо ваш випадок саме другий — переходимо до вирішення проблеми. По перше, необхідно розуміти, що серійний номер Mac вже є у базі Apple, тобто він дійсно оригінальний. Але відсутня дата продажу. Звичайно, можливо просто залишити все як є, проте, у випадку подальшого продажу, покупець обов’язково зверне на це увагу, що може стати причиною відмови.

Служба підтримки ЕпплДля виправлення ситуації можливо самостійно звернутися до служби підтримки Apple, описати проблему та надати підтвердження покупки (чеки та інші документи). Як правило, процедура вирішення займає декілька днів.

Отримати професійну консультацію та розлочку MacBook у Києві, ви можете у сервісному центрі Apple BashMac.